IV Niedziela Adwentu / Boże Narodzenie – 24/25.12.2023

Czwarta świeca adwentowa – Świeca Miłości

Czwarta świeca adwentowa, zwana również „świecą Miłości”, reprezentuje miłość, jaką Bóg okazuje swoim ludziom, wysyłając swojego Syna na świat. Jest to również różowa świeca, która jest zapalana w czwarty tydzień adwentu.

 


 1. Przeżywamy dzisiaj czwartą niedzielę Adwentu, która jest jednocześnie Wigilią Świąt Narodzenia Pańskiego.

 2. Msze święte w porządku niedzielnym za wyjątkiem mszy o godz. 18.00. Pomimo niedzieli i nieobowiązującego postu od potraw mięsnych, warto podtrzymywać w tym dniu post tradycyjny i przygotować Wieczerzę Wigilijną z 12 potraw.

 3. UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – rozpoczęliśmy Mszą Świętą PASTERSKĄ 24 grudnia o godz. 22:00 i 25 grudnia o godz. 24:00, w intencji wszystkich parafian oraz w intencjach przyjętych. 25 grudnia nie będzie, jak w latach ubiegłych, mszy świętych o godz. 8:00 i 18:00. Sprawowane będą dwie Pasterki, oraz w pierwszym dniu Bożego Narodzenia msze o godz. 10:00 i 12:00.

 4. Drugi Dzień Świąt – Święto Świętego Szczepana. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Wydziału Teologicznego – naszej katolickiej wrocławskiej Uczelni; msze w porządku niedzielnym z poświęceniem owsa pod zasiewy z racji święta Świętego Szczepana.

 5. Z racji Kolędy, msze święte w tygodniu do piątku sprawowane będą o godz. 15:00, po których rozpocznie się Wizyta Duszpasterska zwana Kolędą. Plan Kolędy tutaj.

 6. W piątek – ostatni miesiąca – obędzie się o godz. 14:30 Nabożeństwo Wypominków Rocznych z mszą świętą za zmarłych.

 7. W sobotę 30 grudnia o godz. 17:30 odprawione zostanie nabożeństwo dzięczynno-błagalne za zakończenie starego roku, ze względu na niedzielę kończącą stary rok kalendarzowy w dniu 31 grudnia. W tym dniu z racji niedzieli, nie będzie tylko mszy o godz. 18:00. Również w najbliższą niedzielę, w ramach homilii, zostanie przedstawione sprawozdanie z działalności duszpasterskiej w parafii.

 8. Od środy rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską – KOLĘDĘ. Od tego roku rozpoczynać się będzie ona Mszą świętą recytowaną o godz. 15:00. Następnie udamy się z ministrantami do rodzin naszej parafii według ustalonego porządku, który udostępniony jest w gablocie ogłoszeń i tutaj. Należy zapoznać się z całościowym grafikiem odwiedzin Duszpasterskich 2023/2024 i zaplanować spotkanie z duszpasterzem. Ze względów organizacyjnych, od poniedziałku do piątku włącznie (w tym roku od środy), nie będzie mszy o godz. 18:00 i nowenny do NMP Nieustającej Pomocy, tak aby nie przerywać spotkań z Rodzinami w domach. Intencje mszalne przyjęte wcześniej na godz. 18:00, od 27 grudnia do końca kolędy odprawione będą o godz. 15:00, a w soboty o 18:00.
  Według rozporządzenia Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej, ofiary składane przy tej okazji przeznacza się w częściach na potrzeby seminarium duchownego, parafii, kurii a także kolędujących kapłanów. Uwzględniając taki podział, zebrane pieniądze z części dla kapłana przeznaczone będą na kontynuację rozpoczętych prac remontowych budynku parafialnego. Część parafialna – na potrzeby naszego kościoła – na dołożenie do kwesty na wykonywanie kraty w kaplicy na cmentarzu. Więcej na ten temat zostanie podane w podsumowaniu za zakończenie minionego roku.


 9. Sprawy kancelaryjne podczas trwania kolędy załatwiane będą indywidualnie na miarę możliwości.

 10. Dziękuję dzieciom i ich Rodzicom za liczne uczestnictwo w Roratach. Ozdobne serduszka, jako najpiękniejsze ozdoby, zostały zawieszone na choinkach, jako Dar Panu Jezusowi oraz za sprzątnie przedświąteczne i dekorowanie kościoła wraz z Panem kościelnym.

 11. Intencje na rozpoczęty tydzień umieszczone są tutaj i w gablocie.

 12. W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Edward Świerzko oraz śp. Zofia Podporska. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

 13. Życzmy sobie raz jeszcze głębokiej radości, płynącej od Nowonarodzonego Zbawiciela, zaś polecając się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, pomódlmy się szczególnie o pokój świecie: ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE…