Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2023

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę w Oktawie Świąt Narodzenia Pańskiego – Niedzielę Świętej Rodziny. Z racji Kolędy, msze święte w tygodniu od poniedziałku do piątku sprawowane będą o godz. 15:00, po których kontynuowana będzie Wizyta Duszpasterska.
  Porządek kolędy na rozpoczęty tydzień według grafiku z podziałem Osiedla Przylesie:

  • wtorek 2 stycznia: ul. Przylesie 12, ul Azaliowa 6 i 1, ul. Brzozowa 49 i 44, ul. Wrzosowa 11
  • środa 3 stycznia: ul. Brzozowa 3,19,26, ul. Bzowa 25, ul. Wrzosowa 17 i 2
  • czwartek 4 stycznia: ul. Bzowa 34, ul. Przylesie 16 i 10, ul. Bzowa 27, ul. Magnoliowa 14, ul. Bukowa 16, ul. Klonowa 24

 2. W dniu wczorajszym 30 grudnia o godz. 17:30 odprawione zostało nabożeństwo dziękczynno-błagalne za zakończenie starego roku ze względu na niedzielę kończącą rok kalendarzowy 31 grudnia. Dzisiaj z tej racji, nie będzie tylko mszy o godz. 18:00. W ramach homilii, zostało przedstawione sprawozdanie z działalności duszpasterskiej w parafii.

 3. W dniu jutrzejszym obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki NMP – Nowy Rok. Msze święte odprawione będą o godz. 10:00, 12:00 i 18:00. Nie będzie mszy o godz. 8:00. Jest to święto obowiązkowe.

 4. W najbliższy piątek, przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych przez kapłana z Najświętszym Sakramentem w godzinach przedpołudniowych. W związku z przypadającym pierwszym piątkiem, będą odprawione dwie msze święte. Kapłan kolędujący sprawować ją będzie o godz. 15:00, dodatkowo będzie odprawiona msza o godz. 18:00 przez Księdza Prałata Jerzego Sieczko, poprzedzona możliwością spowiedzi a zakończona nabożeństwem do NSPJ.

 5. W sobotę – pierwszą miesiąca – od godz. 8:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, rozważania Maryjne i msza święta wynagradzająca za zniewagi wyrządzone Sercu Maryi.

 6. Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – 6 stycznia w porządku niedzielnym. W tym dniu, po mszach świętych święci się kredę, kadzidło i wodę. Jest to święto obowiązkowe.

 7. Przy poświęceniu kredy można będzie złożyć ofiary do koszyków na balaskach przekazane Konferencji Episkopatu z przeznaczeniem na cele misyjne. Sprawy kancelaryjne podczas trwania kolędy załatwiane będą indywidualnie.

 8. W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca – Adoracyjną, po mszy świętej o godz. 12:00, odbędzie się nabożeństwo połączone ze zmianą Tajemnic Różańcowych.

 9. Intencje na rozpoczęty tydzień umieszczone są także tutaj i w gablocie.

 10. Życzmy sobie raz jeszcze głębokiej radości płynącej od Nowonarodzonego, a także szczęśliwego Nowego Roku zaś polecając się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła: ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE…