V Niedziela zwykła – 04.02.2024

 1. Przeżywamy dzisiaj piątą niedzielę zwykłą – pierwszą miesiąca. Po mszy o godz. 12:00 sprawowane zostanie Nabożeństwo Zmiany Tajemnic Różańcowych i można będzie składać przed kościołem ofiary pieniężne na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych w naszej Archidiecezji, które zostaną im przekazane.

 2. Z kalendarza liturgicznego:
  • w poniedziałek wspomnienie obowiązkowe św. Agaty, dziew. i m.
  • we wtorek wspomnienie obowiązkowe św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

 3. W związku z zakończoną w dniu wczorajszym, Wizytą Duszpasterską – Kolędą, która powróciła do dawnego zwyczaju sprzed pandemii, podsumowanie statystyczne i pewne postulaty zostaną podane w najbliższą niedzielę.
  Odwiedzając przez wiele lat Rodziny w różnych parafiach, nie spotkałem się w naszej parafii z żadną sytuacją konfliktową odnośnie obecnie funkcjonowania teraźniejszego posługiwania czy też mojej osoby. Sprawy nurtujące były przekazywane i wyjaśniane szczerze, kończące się serdecznością, życzliwością i otwartością stron. Więcej na ten temat w przyszłym tygodniu. Obecnie dziękuję szczególnie osobom, które w piątek uporządkowały kościół po wystroju świątecznym: Panu kościelnemu, Paniom i Panom – Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, młodzieży i dzieciom.


 4. Ze względu na Święto NMP Gromnicznej, nie odbyła się pierwszopiątkowa katecheza dla kandydatów do bierzmowania, która będzie w najbliższy piątek po mszy wieczornej.

 5. Od poniedziałku do środy popielcowej powracamy do sprzedkolędowego funkcjonowania życia religijnego; a zatem msze święte w ciągu tygodnia sprawowane będą o godz. 18:00, w środy poprzedzone Nowenną do NMP Nieustającej Pomocy, piątkowych nabożeństw z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu i ucałowania relikwii Krzyża Świętego, pierwszo niedzielnych Adoracji, które się odbywały także podczas kolędy i pierwszo sobotnich modlitw porannych z mszą świętą wynagradzającą zniewagi skierowane przeciwko Niepokalanemu Poczęciu NMP.

 6. Sprawy kancelaryjne można załatwiać od poniedziałku do czwartku po mszach świętych wieczornych.

 7. Intencje na rozpoczęty tydzień umieszczone są tutaj i w gablocie ogłoszeń.

 8. Polecając się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, życzmy sobie dobrej niedzieli oraz szczęśliwie rozpoczętego nowego tygodnia, modląc się szczególnie o pokój świecie: ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE…