Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 26.05.2024

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – ósmą w tygodniu zwykłym.

 2. Z kalendarza liturgicznego:
  • w środę wspomnienie obowiązkowe św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew.
  • w czwartek UROCZYSTOŚĆ Bożego Ciała
  • w piątek Święto Nawiedzenia NMP
  • w sobotę wspomnienie obowiązkowe św. Justyna , męczennika

 3. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej parafii przyjęcie Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Bierzmowania naszej młodzieży podczas mszy o godz. 12.00 udzieli Prałat Papieski Ksiądz Jan Suchecki.

 4. Darem Ołtarza – tj. zewnętrznym znakiem tegorocznej Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, były odnowione zabytkowe naczynia liturgiczne – przeznaczone wyłącznie do sprawowania Eucharystii – kielich mszalny z pateną oraz puszka do rozdzielania Komunii Świętej. Za co serdecznie dziękujemy Rodzicom. Dziękujemy Rodzicom młodzieży bierzmowanej za prace porządkowe i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Uroczystość jak również Panu dr Wojciechowi Rojkowi – katechecie i Panu Michałowi Garlickiemu za całoroczne przygotowania formacyjne i liturgiczne oraz organistce Karolinie Kołakowskiej za upiększenie liturgii grą i śpiewami pieśni oraz Panu kościelnemu Kazimierzowi.

 5. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy świętej o godz. 10:00 wyruszymy z Najświętszym Sakramentem w uroczystej procesji ulicami naszej Parafii.
  Rozpoczęcie procesji po mszy o godz. 10:00:

  • pierwszy ołtarz przy grocie NMP obok plebanii – proszę o udekorowanie i przygotowanie Rodzin dotychczas tym się zajmujących oraz mieszkańców Dziupliny;
  • kolejny przy ul. Kolejowej – dotychczasowych mieszkańców oraz przyległych posesji;
  • trzeci przy ul. Ogrodowej – dotychczasowych mieszkańców oraz przyległych ulic;
  • ostatni przy kościele – tradycyjnie Róże Różańcowe z naszej Parafii. Tam też nastąpi zakończenie i podziękowania oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do świątyni.
   Będziemy wypraszać o Błogosławieństwo dla naszych rodzin, domów i miejsc pracy. Msze św. w tym dniu o godz. 8:00 i uroczysta suma o godz. 10:00. Litania Loretańska w ramach nabożeństwa majowego zostanie odśpiewana od trzeciego do czwartego ołtarza. Nie będzie już innych mszy i nabożeństw, aby w gronach rodzinnych świętować tę piękną Uroczystość. Zapraszam do udziału w procesji Parafian i Gości, zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w strojach komunijnych oraz Służbę Liturgiczną, a także dziewczynki do sypania kwiatków i młodzież bierzmowaną Proszę także o niesienie baldachimu i sztandarów podczas procesji.


 6. Od piątku rozpoczniemy oktawę Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Po ukończeniu przyszłościowych prac przykościelnych warto na zakończenie oktawy przygotować cztery ołtarze na tym terenie.

 7. Informuję, że wpływają kolejne fundusze na odnowienie zabytkowych naczyń liturgicznych; po ich zsumowaniu, oddane zostaną następne, wsparte tacą z bierzmowania. W przypadku większej ilości wpłat, zakupiony będzie nowy Mszał Rzymski do sprawowania liturgii, jako Dar Ołtarza od młodzieży bierzmowanej.

 8. Bardzo serdecznie zapraszam nowych kandydatów do powiększenia grupy ministranckiej, szczególnie dzieci rocznicowe i pierwszokomunijne, może też starsze i młodsze, a dziewczynki do scholi. Zapraszam też młodzież bierzmowaną do kandydowania na lektorów i skierowania ich na katedralny kurs od października tego roku.

 9. Pielgrzymka autokarowa Róż Różańcowych do Częstochowy odbędzie się 15 czerwca w sobotę. Więcej informacji na plakatach w gablotach.

 10. W dniu 1 czerwca w sobotę, odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Więcej informacji na plakatach i u Pani Anny Karbowiak – Katechetki.

 11. Bieżące informacje Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej są umieszczone na naszej stronie internetowej.

 12. Intencje na rozpoczęty tydzień znajdują się tutaj i w gablocie ogłoszeń.

 13. W minionym czasie zmarł śp. Andrzej Pawlicki. Polecajmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 14. Życzmy sobie udanej niedzieli oraz szczęśliwie rozpoczętego nowego tygodnia, modląc się szczególnie o pokój świecie: ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE…

Zesłanie Ducha Świętego – 19.05.2024

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, kończącą Okres Wielkanocny.

 2. Z kalendarza liturgicznego:
  • w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła
  • w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

 3. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Od poniedziałku do piątku włącznie, dzieci pierwszokomunijne w odświętnych strojach komunijnych przeżywać będą Biały Tydzień, poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych o godz. 17:30, procesji wokół kościoła i wieczornej mszy świętej. Wspólny wyjazd Dzieci i ich Rodziców na Jasną Górę do Częstochowy, odbędzie się w najbliższy wtorek. Wyjazd z placu przed kościołem o godz. 6:00. Program Pielgrzymki ustalony jest z Panią Katechetką i Rodzicami.

 4. Darem Ołtarza – tj. zewnętrznym znakiem tegorocznej Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej – są odnowione zabytkowe naczynia liturgiczne, które uroczyście wniesione zostaną (zostały) podczas procesji z darami w czasie Uroczystości – przeznaczone wyłącznie do sprawowania Eucharystii: kielich mszalny z pateną oraz puszka do rozdzielania Komunii Świętej.
  Za co serdecznie dziękujemy Rodzicom. Dziękujemy także za prace porządkowe w kościele a także wokół świątyni oraz wykonanie dekoracji okolicznościowych, jak również Pani Katechetce Annie Karbowiak za przygotowania liturgiczne oraz organiście Panu Janowi Królowi wraz z naszym zespołem muzycznym za upiększenie liturgii grą i śpiewami pieśni oraz Panu kościelnemu Kazimierzowi.


 5. Na balaskach wystawiona jest odnowiona kustodia celem przechowywania Hostii w tabernakulum i tzw. vasculum – naczynie do puryfikacji rąk kapłana po udzieleniu Komunii Świętej. Koszt złocenia i srebrzenia wyniósł 1500zł. Można na ten cel składać dobrowolne ofiary do koszyczka, jako dar parafian dla naszej świątyni.

 6. Dnia 26 maja, w niedzielę o godz. 12:00 – udzielenie Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży przez Księdza Prałata Jana Sucheckiego. Spowiedź kandydatów, świadków i Rodziców, w sobotę 25 maja od godz. 17:00. Próba przygotowawcza w środę 22 maja o godz. 16:00.

 7. Bardzo serdecznie zapraszamy nowych kandydatów do powiększenia grupy ministranckiej, szczególnie dzieci rocznicowe i pierwszokomunijne, może też starsze i młodsze, a dziewczynki do scholi.

 8. Pielgrzymka autokarowa Róż Różańcowych do Częstochowy odbędzie się 15 czerwca w sobotę. Więcej informacji na plakatach w gablotach.

 9. Bieżące informacje Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej są umieszczone na naszej stronie internetowej tutaj.
  SYNOD ARCHIDIECEZJI WROCŁAWSKIEJ. OTWARCIE SYNODU – Niedziela Zesłania Ducha Świętego tj. dzisiaj – 19.05.2024. SZCZEGÓŁY: https://synodwroclaw.pl/aktualnosci/otwarcie-synodu/. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, zaprasza do wzięcia udziału mieszkańców naszej Archidiecezji. Przy tej okazji serdecznie dziękuję naszemu Parafialnemu Zespołowi Presynodalnemu – Synodalnemu, za cykliczne realizowanie ustalonego programu formacyjnego, który przygotowywał do prac synodalnych Archidiecezji Wrocławskiej.


 10. Intencje na rozpoczęty tydzień znajdują się tutaj i w gablocie ogłoszeń.

 11. Życzmy sobie udanej niedzieli oraz szczęśliwie rozpoczętego nowego tygodnia, modląc się szczególnie o pokój świecie: ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE

VII Niedziela Wielkanocna – 12.05.2024

 1. Przeżywamy dzisiaj siódmą Niedzielę Wielkanocną – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

 2. Z kalendarza liturgicznego:
  • w poniedziałek Święto Św. Macieja Apostoła
  • w czwartek Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika

 3. W dniu wczorajszym przeżywaliśmy Rocznicę Dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej. W związku z tym, bardzo dziękuję ich Rodzicom i kościelnemu Panu Kazimierzowi Czyżyckiemu za prace porządkowe w kościele a także wokół świątyni oraz wykonanie dekoracji okolicznościowych, jak również Pani Katechetce Annie Karbowiak za przygotowania liturgiczne oraz organiście Panu Janowi Królowi wraz z naszym zespołem muzycznym za upiększenie liturgii grą i śpiewami pieśni.

 4. W najbliższą niedzielę 19 maja o godz. 10.00, przeżywać będziemy w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W związku z większą liczebnością wiernych na tej mszy, proszę aby osoby nie związane z Uroczystością uczestniczyły w pozostałych mszach niedzielnych, aby pozostawić miejsca nie tylko dla dzieci ale także ich Rodziców i gości. W tym dniu może nastąpić opóźnienie mszy o godz. 12:00. W sobotę 18 maja od godz. 11:00 spowiedź przed Pierwszą Komunią Świętą. Dekorowanie świątyni według ustaleń Rodziców; próby przygotowawcze z Panią Katechetką również według ustaleń.

 5. W niedzielę 26 maja o godz. 12:00 udzielenie Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży przez Księdza Prałata Jana Sucheckiego, ustalonego Szafarza dla Dekanatu Jelcz-Laskowice. Spowiedź kandydatów, świadków i Rodziców w sobotę 25 maja od godz. 17:00. Próba przygotowawcza w środę 22 maja o godz. 16:00.

 6. Zbiórka ministrantów poprzedzona obowiązkowym uczestnictwem w nabożeństwie majowym i mszy wieczornej – 17 maja. Spotkanie po mszy w szkole z opiekunem i ceremoniarzem liturgicznym Panem Michałem Galickim. Bardzo serdecznie zapraszamy na zbiórkę nowych kandydatów do powiększenia grupy ministranckiej, szczególnie dzieci rocznicowe i pierwszokomunijne, może też starsze i młodsze.

 7. Bieżące informacje Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej umieszczone są tutaj.

 8. Intencje na rozpoczęty tydzień znajdują się tutaj i w gablocie ogłoszeń.

 9. Życzmy sobie udanej niedzieli oraz szczęśliwie rozpoczętego nowego tygodnia, modląc się szczególnie o pokój świecie: ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE…

 10. Komunikat Sołtysa Miłoszyc dotyczący podatków – KLIKNIJ

VI Niedziela Wielkanocna – 05.05.2024

 1. Przeżywamy dzisiaj szóstą Niedzielę Wielkanocną – pierwszą miesiąca. Z tej racji, po mszach świętych, Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy o godz. 12:00 Nabożeństwo Zmiany Tajemnic Różańcowych.

 2. Z kalendarza liturgicznego:
  • w poniedziałek Święto Św. Filipa i Jakuba
  • w środę Uroczystość Św. Stanisława Bpa i m., Głównego Patrona Polski

 3. Miesiąc maj – miesiąc poświęcony NMP, w naszej Parafii jest ubogacony ważnymi Uroczystościami kościelnymi:
  • Nabożeństwa majowe z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu i czytankami maryjnymi, są sprawowane w kościele o godz. 17:30 po czym msza święta. Mieszkańcy Dziupliny, nie mogący przybyć do kościoła, śpiewają Litanię Loretańską samodzielnie w miejscu tamtejszego kultu.
  • W najbliższą sobotę 11 maja, na prośbę Rodziców dzieci rocznicowych, o godz. 16:00 sprawowana będzie Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, poprzedzona w piątek próbą generalną z Panią Katechetką o godz. 16:00; spowiedź dzieci i ich Rodziców od godz. 17:00; po mszy świętej o godz. 18:00 dekorowanie i sprzątanie kościoła
  • 19 maja, w niedzielę o godz. 10:00 – Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej trzecioklasistów. W sobotę 18 maja od godz. 11:00 spowiedź przed Pierwszą Komunią Świętą w kościele. Dekorowanie świątyni według ustaleń Rodziców; próby przygotowawcze z Panią Katechetką również według ustaleń
  • 26 maja, w niedzielę o godz. 12:00 – udzielenie Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży przez Księdza Prałata Jana Sucheckiego, ustalonego Szafarza dla Dekanatu Jelcz-Laskowice. Spowiedź kandydatów, świadków i Rodziców, w sobotę 25 maja od godz. 17:00. Próby przygotowawcze według ustaleń z Katechetą Panem Wojciechem
  • 30 maja, w czwartek – Uroczystość Bożego Ciała i procesja do czterech ołtarzy na terenie Miłoszyc.
  • dzisiaj, po mszy wieczornej zapraszam na wysłuchanie wykonanego przez Pana Jana Króla, utworu Bethovena „Sonaty Księżycowej” i utworów muzycznych.

 4. Intencje na rozpoczęty tydzień znajdują się tutaj i w gablocie ogłoszeń.

 5. W ubiegłym tygodniu zmarli: śp. Olga Niemczyńska i śp. Bożena Plata, której pogrzeb odbędzie się w czwartek na naszym cmentarzu o godz. 13:00. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

 6. Życzmy sobie udanej niedzieli oraz szczęśliwie rozpoczętego nowego tygodnia, modląc się szczególnie o pokój świecie: ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE…

V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024

 1. Przeżywamy dzisiaj piątą Niedzielę Wielkanocną.

 2. Z kalendarza liturgicznego:
  • w poniedziałek Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziew i dK., Patroni Europy
  • w środę wspomnienie liturgiczne – Św. Józefa Rzemieślnika
  • w czwartek wspomnienie obowiązkowe Św. Anatazego, bpa i dK
  • w piątek Uroczystość NMP, Królowej Polski
  • w sobotę wspomnienie Św. Floriana, m.

 3. Wspomnieniem liturgicznym Świętego Józefa Rzemieślnika, rozpoczynamy maj – miesiąc poświęcony NMP. Nabożeństwa majowe z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu i czytankami maryjnymi, będą sprawowane w kościele przez cały miesiąc o godz. 17:30 po czym msza święta. Proszę mieszkańców Dziupliny, którzy nie będą mogli przybyć do kościoła, o ustalenie między sobą godzin śpiewu Litanii o samodzielne prowadzenie nabożeństw w miejscu tamtejszego kultu.

 4. W najbliższy piątek przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu msze święte o godz. 8:00, 10:00 i 12:00, po której sprawowane zostanie Nabożeństwo Majowe. Nie będzie mszy o godz. 18:0. W trakcie Eucharystii odnowimy Śluby Jasnogórskie Króla Jana Kazimierza.

 5. Ze względu na przypadający 3 maja pierwszy piątek miesiąca, odwiedziny chorych przez kapłana z Najświętszym Sakramentem odbędą się w czwartek 2 maja w godzinach przedpołudniowych. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek od godz. 17:00.

 6. W związku z wyborem oferenta na prace remontowo-konserwatorskie związane z POLSKIM ŁADEM NA ZABYTKI, została podpisania Umowa z Gminą i bezzwłocznie podpisana będzie Umowa z wykonawcą prac. Po uzyskaniu pozwoleń DWKZ nastąpi rozpoczęcie robót.

 7. W dzisiejszą niedzielę – ostatnią miesiąca – odbędzie się ostatnia katecheza dla Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych. Sprawy związane z bierzmowaniem, łącznie ze zbiórką pieniężną prowadzi Pan dr Wojciech Rojek, katecheta.
  Bierzmowanie odbędzie się w niedzielę 26 maja o godz. 12:00. Więcej informacji w najbliższych ogłoszeniach.


 8. Bieżące Informacje Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej umieszczone są na tutaj.

 9. Intencje na rozpoczęty tydzień znajdują są tutaj i w gablocie ogłoszeń.

 10. Życzmy sobie udanej niedzieli oraz szczęśliwie rozpoczętego nowego tygodnia, modląc się szczególnie o pokój świecie: ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE…

IV Niedziela Wielkanocna – Chrystusa Dobrego Pasterza – 21.04.2024

 1. Przeżywamy dzisiaj czwartą Niedzielę Wielkanocną, – tzw. CHRYSTUSA DOBREGO PASTERZA.

 2. Z kalendarza liturgicznego:
  • we wtorek Uroczystość Świętego Wojciecha, BPA i M., Głównego Patrona Polski
  • w czwartek Święto Świętego Marka Ewangelisty
  • w piątek Msza za zmarłych z modlitwami o tegoroczne urodzaje

 3. W związku z wyborem oferenta na prace remontowo-konserwatorskie, związane z POLSKIM ŁADEM NA ZABYTKI, dziękuję Tym Wszystkim, którzy porządkowali i nadal porządkują pomieszczenia gospodarcze, służące częściowo jako pracownia konserwatorska. Po podpisaniu Umowy z Gminą, bezzwłocznie zostanie podpisana Umowa z wykonawcą prac, które muszą być ukończone do dnia 31 października br.

 4. Zachęcam w dalszym ciągu Rodziny, do fundowania renowacji figur świętych do prezbiterium kościoła.

 5. W najbliższą niedzielę – ostatnią miesiąca – odbędzie się ostatnia katecheza dla Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych wraz z omówieniem spraw technicznych. Planowana jest także pielgrzymka do Częstochowy wspólnie z osobami z naszych grup parafialnych, a także chętnymi mieszkańcami parafii. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z Panią Dorotą Bednarz (tel. 509 376 926) i Rodzicami dzieci. Ostateczny termin wyjazdu zostanie uzgodniony na niedzielnym spotkaniu z Rodzicami po mszy o godz. 10:00.

 6. Przypominam Rodzicom Dzieci Rocznicowych prośbę o pilny kontakt z Panią Katechetką Anną celem organizacji Pierwszej Rocznicy Komunii Świętej.

 7. Bieżące Informacje Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej umieszczone są tutaj.

 8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Są dwa numery Gościa Niedzielnego z poprzedniego tygodnia i z obecnej niedzieli.

 9. Intencje na rozpoczęty tydzień znajdują się tutaj i w gablocie ogłoszeń.

 10. Życzmy sobie udanej niedzieli oraz szczęśliwie rozpoczętego nowego tygodnia, modląc się szczególnie o pokój świecie: ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE…