Druga Niedziela Adwentu – 09.12.2018

 1. Dziś modlitwą i ofiarami do puszki wspieramy Kościół Katolicki na Wschodzie. Są to w większości nasi rodacy, którzy pozostali poza Polską po przesunięciu granic. Nie bądźmy wobec nich obojętni.

 2. Temperatura powietrza spadła i codziennie włączamy ogrzewanie kościoła. Dziękuję za ofiary na pokrycie kosztów ogrzewania składane podczas odbioru opłatków. Opłatki można otrzymać w zakrystii

 3. Jesteśmy po rekolekcjach adwentowych, zakończonych w środę. Dziękujemy ojcu Wojciechowi Zagrodzkiemu z Torunia i sobie wzajemnie za wszelkie dobro.

 4. Dziękuję za pomoc w organizacji spotkania świętego Mikołaja z dziećmi.

 5. Dziś uroczystością odpustową czcimy świętego Mikołaja, naszego patrona i dziękujemy Naszemu Pasterzowi Księdzu Arcybiskupowi za obecność, słowo pasterskie i modlitwę.

 6. Kupujmy świece Caritas pomagajmy biednym, szczególnie biednym dzieciom.

 7. Roraty od poniedziałku do piątku o godz.18, w sobotę Msza święta o godz. 17 i 18.

 8. Liturgia tego tygodnia:
  • w czwartek wspomnienie świętej Łucji, dziewicy i męczennicy
  • w piątek wspomnienie świętego Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

 9. W sobotę od godz. 8 do godz. 9 kancelaria parafialna.

 10. W niedzielę o godz. 19:30 na plebanii zebranie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam.

 11. O posprzątanie kościoła proszę rodziny Panów: Jana Kurzaca, Stanisława Koguta, Tomasza Żurawskiego i Piotra Różowskiego. Dziękuję za ostatnie sprzątanie.

 12. O choinki dla kościoła poproszę nadleśnictwo Oława, a o ich przywiezienie Pana Przybylskiego i Pana Baszczij.

 13. Regulamin naszego cmentarza i ustalenia wtorkowego zebrania znajdziemy tutaj.

 14. Siostry Elżbietanki zapraszają do Wrocławia młodzież w dniach od 14 do 16 grudnia. Plakat umieszczony w gablotce podaje szczegóły.

 15. Zapalmy światło w czwartek 13 grudnia o godz. 19:30.

Pierwsza Niedziela Adwentu – 02.12.2018

 1. Afisz przy wejściu na dziedziniec kościoła, dekoracja świątyni i inny niż zwykle kolor szat liturgicznych mówią o nadejściu Adwentu – czasu czekania na przyjście Zbawiciela w Boże Narodzenie i w dniu Ostatecznym. Pomogą nam w tym rozpoczęte dziś rekolekcje, roraty i wyjątkowy charakter tego okresu.

 2. Witamy naszego Rekolekcjonistę z Torunia – Ojca Wojciecha Zagrodzkiego i modlimy się o obfite owoce Jego pracy. Plan rekolekcji otrzymaliśmy z opłatkami do domu dzięki posłudze życzliwych parafian. Można też plan oraz opłatki otrzymać w zakrystii. Szczególnie proszę przedstawicieli firm o wcześniejszy odbiór opłatków, by w ostatniej chwili ich nie zabrakło.
  Ofiary składane na tacę we wtorek i w środę będą naszym materialnym podziękowaniem Ojcu rekolekcjoniście.


 3. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszki 721 złotych na budowę w naszej diecezji – nowych kościołów i remonty już istniejących. Bóg Zapłać.

 4. W zakrystii dostępne są świece Caritas. Sięgając po nie, pomagamy biednym, chcącym godnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia.

 5. Roraty rozpoczniemy od poniedziałku drugiego tygodnia Adwentu. W tym tygodniu dzieci zapraszam na Mszę św. z rodzicami w ramach rekolekcji.

 6. Liturgia tego tygodnia:
  • w czwartek wspomnienie świętego Mikołaja, patrona parafii
  • w piątek wspomnienie świętego Ambrożego, biskupa o doktora Kościoła
  • w sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

 7. W czwartek podczas Mszy świętej o godz. 18 ku czci świętego Mikołaja przyjmiemy czterech nowych ministrantów, a przez ręce symbolicznego Świętego Mikołaja dzieci otrzymają upominki przygotowane przez rodziców.

 8. W pierwszy piątek grudnia nie będzie odwiedzin chorych, których wcześniej – w poniedziałek – odwiedzi w ramach rekolekcji ojciec Wojciech. Osoby zbierające dziewięć pierwszych piątków skorzystają ze spowiedzi rekolekcyjnej. Msza święta w piątek o godz. 18.

 9. Kancelaria parafialna czynna będzie wyjątkowo w piątek od godz. 15 do godz. 16.

 10. W sobotę, w Niepokalane Poczęcie Maryi Msza święta o godz. 8, 15 i 18. Podczas Mszy świętej, która się rozpocznie o godz. 18, poświęcę trzecioklasistom medaliki.

 11. W przyszłą niedzielę odpust, przeniesiony z szóstego grudnia. Suma odpustowa, którą odprawi ksiądz arcybiskup Józef Kupny, rozpocznie się o godz. 12:30. Serdecznie zapraszam całą parafię. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godz. 10.

 12. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszki na rzecz Kościoła na Wschodzie. Stosowny plakat w gablotce.

 13. O posprzątanie kościoła (w piątek) proszę rodziny Panów: Adama Kozłowskiego, Władysława Turka, Krzysztofa Berezy i Mirosława Przybylskiego. Dziękuję za ostatnie sprzątanie.

 14. We wtorek o godz. 19:30 w miłoszyckiej świetlicy rozpocznie się zebranie dotyczące naszego cmentarza. Zaprasza Rada Parafialna i rady sołeckie.

Niedziela Chrystusa Króla – 25.11.2018

 1. Dziękuję za piękny koncert patriotyczny w ubiegłą niedzielę, za wysoki poziom wykonania i obecność Parafian oraz gości. Bóg Zapłać.

 2. Dziękuję za obecność na Mszy świętej, modlitwę i życzenia oraz prezenty w dniu moich imienin. Bóg Zapłać.

 3. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu parafii do przyjęcia księdza biskupa Andrzeja, za udział w Mszy świętej wizytacyjnej i spotkaniu z Naszym Pasterzem, za przygotowanie przyjęcia dla księdza biskupa i księży z dekanatu. Bóg Zapłać. Sprawozdanie złożone przez księdza proboszcza księdzu biskupowi, odczytane w miniony piątek, można przeczytać tutaj.

 4. Dziękujemy Panu Bogu i sobie za upływający rok liturgiczny, którego ostatnią niedzielę dziś świętujemy.

 5. W piątek zakończyliśmy listopadowe wypominki.
  Z 289 kartek, na ok. 700 wysłanych, wypominałem z imienia i nazwiska Waszych Bliskich Zmarłych i polecałem Ich Bożemu Miłosierdziu. Dziękuję tym Parafianom, szczególnie z nowych osiedli, za włączenie się w to modlitewne grono. Dziękuję za udział w Mszach świętych wypominkowych, za przyjmowanie Komunii Świętej za zmarłych. Wypominki roczne potrwają do października 2019.


 6. Dziś w całej naszej archidiecezji zbieramy do puszki ofiary na budowę nowych kościołów i remonty już istniejących.

 7. Msza święta w dni powszednie tego tygodnia:
  • w poniedziałek o godz. 18
  • we wtorek o godz. 6:30
  • w środę i czwartek o godz. 18
  • w piątek i sobotę o godz. 17 i 18

 8. W przyszłą niedzielę zaczniemy adwentowe rekolekcje, które poprowadzi Redemptorysta z Torunia – Ojciec Wojciech Zagrodzki. Plan tych świętych ćwiczeń dociera do naszych domów z opłatkami na stół wigilijny. Jak co roku bardzo proszę o pomoc w godnym przyjęciu księdza rekolekcjonisty i spowiedników. Proszę o pomoc w dostarczeniu opłatków na Osiedle Przylesie.

 9. Taca z pierwszej niedzieli grudnia przeznaczona będzie na utrzymanie i remont plebanii.

 10. Liturgia tego tygodnia:
  • w piątek święto świętego Andrzeja Apostoła

 11. O posprzątanie kościoła proszę rodziny: Pana Michała Leheńkiego, Pani Zofii Leheńkiej, Pana Piotra Juzwyszyna i Pana Mariusza Wojtaczki. Bóg Zapłać za ostatnie sprzątanie.

 12. W sobotę kancelaria parafialna czynna będzie od godz. 8 do godz. 9.

 13. Włączamy ogrzewanie kościoła, gdy temperatura powietrza spada, czynimy też to w dni powszednie.

 14. W gablotce zestawienie przychodów i wydatków w listopadzie 2018.

Niedziela XXXIII w ciągu roku – 18.11.2018

 1. Trwamy w radości przeżywając setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Pięknym parafialnym akcentem tych wydarzeń jest koncert pieśni wojskowych i patriotycznych w wykonaniu naszych młodych artystów dziś po Mszy świętej o godz. 10.

 2. W ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi Prześladowanemu zebraliśmy 815 złotych. Bóg Zapłać.

 3. Dziś przedostatnia niedziela roku kościelnego.

 4. Msze święte w tym tygodniu:
  • w poniedziałek o godz. 17 i 18
  • we wtorek o godz. 18
  • w środę o godz. 18
  • w czwartek o godz. 17 i 18
  • w piątek o godz. 18
  • w sobotę o godz. 18

 5. W środę przypadną imieniny księdza proboszcza, który prosi o modlitwę i udział w Mszy świętej.

 6. W czwartek zakończą się Wypominki, które trwały od Dnia Zadusznego. Dziękuję za udział w modlitwie, Mszy świętej, za Komunię Świętą, za pomoc tym, którzy sami sobie pomóc nie mogą.

 7. W piątek powitamy księdza biskupa Andrzeja Siemieniewskiego, który będzie wizytował naszą parafię. Program wizytacji umieściliśmy w gablotce. Serdecznie zapraszamy całą parafię do udziału w świętowaniu, bo to przecież Nasz Pasterz chce się z nami spotkać i modlić. To nasze parafialne święto.

 8. Liturgia tego tygodnia:
  • we wtorek wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, kapłana
  • w środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
  • w czwartek wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • w sobotę wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung – Lac kapłana i Towarzyszy
  • w niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

 9. Parafianie przynoszą do naszych domów opłatki wigilijne i plan rekolekcji adwentowych. Dziękuję za życzliwe traktowanie przychodzących.

 10. O posprzątanie kościoła (w środę wieczorem) proszę rodziny Panów: Bogusława Urbana, Krzysztofa Dąbrowskiego, Stanisława i Andrzeja Put, Kazimierza Czyżyckiego, Romana Garbowskiego i Sylwestra Putaj. Bóg Zapłać za poprzednie sprzątanie.

 11. W przyszłą niedzielę tradycyjna zbiórka do puszki na budowę nowych kościołów i remonty już istniejących w naszej archidiecezji.

 12. W przyszłą niedzielę o godz. 19 zapraszam na zebranie Rady Parafialnej.