Niedziela XIV w ciągu roku – 05.07.2020

 1. Dziś niedziela adoracyjna. Ze względu na epidemię nie ma zmiany tajemnic. Niech Róże czynią to same, w swoich grupach.

 2. Dziś i za tydzień druga Msza święta niedzielna o godz. 10:30.

 3. Msza święta od poniedziałku do piątku o godz. 17, w sobotę o godz. 12 i 17.

 4. Kancelaria parafialna nie będzie czynna. Pilne sprawy proszę załatwiać w zakrystii po Mszy świętej.

 5. Liturgia tego tygodnia:
  • w poniedziałek wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  • w środę wspomnienie świętego Jana z Dukli, kapłana
  • w sobotę święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy

 6. Zbliża się XXI Ogólnopolski Tydzień świętego Krzysztofa, kiedy to wesprzemy fundusz zakupu pojazdów dla misjonarzy ofiarując jeden grosz za jeden kilometr przejechany bezpiecznie w ubiegłym roku.

 7. Odpoczywajmy z Bogiem – owocnie, ale i ostrożnie.

Niedziela XIII w ciągu roku – 28.06.2020

 1. Dziękuję za udział w piątkowej Mszy świętej kończącej rok szkolny i katechetyczny 2019/2020, rok tak trudny i dramatyczny. Dziękuję za przyjęcie komunii świętej. Dziękuję rodzicom, którzy zadbali o to, by ich dzieci zakończyły naukę i rozpoczęły letni wypoczynek z Komunią Świętą, z Panem Jezusem w sercu.

 2. Dziękuję Parafianom za udział przedwczoraj w świętowaniu mojej szesnastej rocznicy przybycia do Miłoszyc – za modlitwy, Komunię świętą, życzenia, kwiaty, prezenty i ciepłe słowa.

 3. Panom Pawłowi i Piotrowi Ropuszyńskim dziękuję za skucie i usunięcie starej posadzki z zakrystii i przedsionka, Panu Krzysztofowi Hyjkowi dziękuję za nieodpłatne wykonanie posadzki w zakrystii i w przedsionku, Panu Marcinowi Termenie, dyrektorowi Mrówki, dziękuję za nieodpłatne przekazanie nam cementu, styropianu i folii do prac, które nieodpłatnie wykonał Pan Hyjek.

 4. Zapowiedziane na dziś zebranie parafialne odbędziemy w innym czasie. Przepraszam za tę zmianę.

 5. Msze święte w dni powszednie tego tygodnia:
  • w poniedziałek o 8 i 18
  • od wtorku do piątku o godz. 18
  • w sobotę o godz. 17

 6. W najbliższe dwie niedziele: 5 i 12 lipca – druga Msza święta będzie się rozpoczynać nie o godz. 10 lecz o godz. 10:30.

 7. Nadal nie odwiedzamy pierwszo piątkowych chorych. W piątek od godz. 17 spowiedź w kościele. Po Mszy świętej podpisywanie książeczek pierwszopiątkowych.

 8. Kancelaria parafialna nadal nieczynna. Dzwońmy.

 9. Liturgia tego tygodnia:
  • w poniedziałek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
  • w czwartek święto świętego Tomasza Apostoła

 10. Już dziś podajemy do wiadomości, że w niedzielę 19 lipca rozpocznie się doroczny, tym razem dwudziesty pierwszy, Tydzień Świętego Krzysztofa. Wtedy to, 19 lipca, odpowiadając na apel Organizacji Miva Polska, będziemy błogosławić pojazdy i zbierać ofiary na pojazdy dla misjonarzy w myśl hasła: „Jeden grosz za jeden kilometr przejechany bezpiecznie w ubiegłym roku”. Już dziś proszę: Otwórzmy serca na potrzeby misjonarzy.

 11. Niepokoi mnie „nowy zwyczaj” udziału w pogrzebie bez obecności na Mszy świętej.

 12. Niepokoi także nieobecność Parafian, szczególnie dzieci, na niedzielnej Mszy świętej po siódmym czerwca, kiedy nasz ordynariusz odwołał dyspensę od obowiązku uczestniczenia w Mszy świętej w niedzielę.

 13. Stan konta parafialnego pokazaliśmy w gablotce.

Niedziela XII w ciągu roku – 21.06.2020

 1. Dziękuję za udział w obchodach Bożego Ciała i oktawy tego święta.

 2. Dziękuję tym, którzy na moją prośbę przyszli na przenieść zakrystię na tymczasowe miejsce. Panu Witoldowi Pająkowi za bardzo dobry pomysł i jego szybką realizację.
  Dziękuję Panu Pawłowi Ropuszyńskiemu i jego synowi Piotrowi za skucie posadzki w zakrystii i przedsionku oraz usunięcie gruzu. Radzie Parafialnej za pomoc. Bóg Zapłać. Dziękuję Panu Krzysztofowi Hyjkowi za wylanie posadzki w zakrystii i w przedsionku, a po jej stwardnieniu Pan Marek Telatyński położy marmurowe płytki.


 3. Trwają prace przy stolarce okiennej i drzwiowej kościoła.

 4. Liturgia tego tygodnia:
  • w środę Narodzenie Świętego Jana Chrzciciela, Głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej.

 5. We wtorek Dzień Ojca. Pomódlmy się za naszych Ojców i Tatusiów, żyjących i odwołanych do Wieczności.

 6. W piątek o godz. 8 rozpocznie się w naszym kościele Msza Święta Dziękczynna za bardzo trudny rok szkolny 2019/2020. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

 7. W piątek minie szesnaście lat od mego przyjazdu do Miłoszyc. Bóg Zapłać Parafianom i Parafiankom za wspólnie wytworzone dobro. Proszę o modlitwę.

 8. W tym tygodniu Msza święta:
  • w poniedziałek o godz. 18
  • we wtorek o godz. 18
  • w środę o godz. 9 i 18
  • w czwartek o godz. 18
  • w piątek o godz. 8 i 18
  • w sobotę o godz. 13, 15 i 18Nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej o godz. 18.

 9. Kancelaria parafialna nie będzie czynna.

 10. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy świętej zapraszam na plebanię na zebranie Rady Parafialnej.

Niedziela XI w ciągu roku – 14.06.2020

 1. Trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Zakończenie w czwartek. Poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

 2. Trwają prace konserwacyjne przy drzwiach, oknach i portalach naszej świątyni.

 3. Msze święte z nabożeństwem czerwcowym w dni powszednie:
  • w poniedziałek o godz. 8
  • we wtorek o godz. 17 i 18
  • od środy do soboty o godz. 18

 4. Liturgia tego tygodnia:
  • w środę wspomnienie świętego brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  • w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

 5. Kancelaria nadal nie będzie czynna.

 6. Zakończyliśmy indywidualne uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Dziękuję Pani Katechetce, Rodzicom i Komitetowi Komunijnemu. Komitet Komunijny i Panią katechetkę zapraszam na plebanię po wtorkowej Mszy świętej wieczornej. Czekam na zdjęcia do kroniki. Proszę o wersję papierową.

 7. Pamiętajmy o maseczkach.

 8. W poniedziałek od godz. 16 po południu rozpoczniemy wnoszenie mebli z zakrystii do kościoła. Dlatego Msza święta w tym dniu zostanie odprawiona rano, by całe popołudnie było do dyspozycji pracujących. Zapraszam starszych ministrantów i byłych ministrantów, róże różańcowe, radę parafialną i ochotników w osobach mocnych panów.

 9. Potrzebujemy dwóch, trzech panów, którzy w umówionym terminie – za wynagrodzeniem – skują i usuną płyty posadzkowe z zakrystii i korytarzyka przy zakrystii.

Niedziela X w ciągu roku – 07.06.2020

 1. Ksiądz arcybiskup nasz postanowił, że w związku z epidemią tegoroczne uroczystości ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa będą miały skromniejszy charakter i zasięg – procesja tylko wokół kościoła, bez czterech ołtarzy. Na czele mężczyzna z krzyżem, dziewczynki sypiące kwiaty, asysta ministrancka i kapłan z Najświętszym Sakramentem. Bez baldachimu, feretronów i chorągwi. Wierni pozostają w ławkach. Po powrocie procesji suplikacje, błogosławieństwo i śpiew „Boże, coś Polskę”.
  W związku z tym, żeby parafia mogła się podzielić, żeby nie było ścisku, w najbliższy czwartek odprawimy trzy Msze święte:
  – o godz. 8 – z procesją
  – o godz. 10 – z procesją i udziałem dzieci, które przyjęły w tym roku Pierwszą Komunię Świętą
  – o godz. 12 – z procesją i udziałem dzieci rocznicowychW uroczystości weźmie udział ksiądz diakon Michał Wereta z wrocławskiego seminarium.
  Proszę o pomoc i zaangażowanie Radę Parafialną, Róże Różańcowe i Apostolat Modlitewny Margaretka. Potem przez całą oktawę będzie codzienna procesja eucharystyczna wokół kościoła. Niech wtedy codziennie będzie przynajmniej jeden mężczyzna, który poniesie krzyż procesyjny.


 2. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w środę od godz. 16.

 3. Msza święta w dni powszednie tego tygodnia:
  • w poniedziałek o godz. 18
  • we wtorek o godz.16 i 18
  • w środę o godz. 18
  • w czwartek o godz. 8, 10 i 12
  • w piątek o godz. 18
  • w sobotę o godz. 12 i 18

 4. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej o godz. 18.

 5. We najbliższy wtorek ostatnie, dziewiętnaste dziecko przystąpi do indywidualnej Pierwszej Komunii Świętej przedwakacyjnej.
  Na wrzesień pozostałoby ośmioro dzieci. Jeśli ktoś zechce jednak posłać swoje dziecko do Komunii Świętej teraz, to jeszcze dziś można to zgłosić.


 6. Liturgia tego tygodnia:
  • w poniedziałek wspomnienie świętej Jadwigi Królowej
  • w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • w sobotę wspomnienie świętego Antoniego, kapłana i doktora Kościoła.

 7. Kancelaria nadal nie będzie czynna.

 8. Zakładajmy maseczki w kościele.

 9. Rozpoczęliśmy remont stolarki drzwiowej i okiennej kościoła, oraz odnawianie portali drzwi.

 10. Panom Julianowi Kozłowskiemu i Grzegorzowi Telatyńskiemu dziękuję za opróżnienie przykościelnego śmietnika i wywiezienie jego zawartości. A może jakaś „Złota Rączka” wykosi trawę wokół kościoła?

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020

 1. Dziś Zielone Świątki czyli Zesłanie Ducha Świętego. Dziękuję za ozdobienie kościoła brzózkami.

 2. Dziękuję wszystkim życzliwym Parafianom za obecność na Mszy świętej z okazji czterdziestej ósmej rocznicy moich święceń kapłańskich, za przyjętą Komunię świętą, modlitwę, życzenia i prezenty. Bóg Zapłać.

 3. Kończymy odprawianie nabożeństw majowych.
  Dziękuję za liczny udział w nich naszych Parafian. Dziś o godz. 19:30, jeśli nie będzie deszczu, nabożeństwo majowe przy krzyżu w Dziuplinie.


 4. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny od 6 czerwca odwołuje dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane z dnia 27 marca 2020 r. Szczegóły tutaj.

 5. Nowe rozporządzenia, które znoszą limit obecnych na nabożeństwach. Zakładajmy w kościele maseczki. Tylko kapłan odprawiający nie musi maski nosić. Zachowajmy odległość dwóch metrów. Do Komunii świętej niech najpierw podchodzą ci, którzy przyjmują Pana Jezusa na rękę, potem ci, którzy przyjmują do ust. Wszelkie uwagi dotyczące rozporządzeń związanych z epidemią przyjmuję osobiście w kancelarii.

 6. W przyszłą sobotę ostatnia przedwakacyjna Pierwsza Komunia Święta.

 7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10 odbędzie się spotkanie pani katechetki z rodzicami dzieci rocznicowych.

 8. Nabożeństwa czerwcowe będziemy odprawiać po Mszy świętej o godz. 18.

 9. Msza święta w tym tygodniu:
  • w poniedziałek o godz. 9 i 18
  • od wtorku do piątku o godz. 18
  • w sobotę o 14 (I Komunia Święta) i 18

 10. Liturgia tego tygodnia:
  • jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Święto NMP – Matki Kościoła
  • w środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  • w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • w piątek wspomnienie świętego Bonifacego, biskupa i męczennika
  • w przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej

 11. W tym tygodniu kancelaria nie będzie czynna.

 12. Stan konta parafialnego podaliśmy w gablotce.

 13. Ministranci wracajcie do służby Panu. Szczegóły tutaj (punkt 3).

 14. Odwiedzanie chorych, zbieranie pierwszych piątków – po ustaniu epidemii.

 15. Zaczynamy kolejny etap prac przy naszym kościele.