Ogłoszenia

Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego – 31.12.2017

 1. Dziś ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 18 Msza święta dziękczynna za wszystkie łaski otrzymane w tym roku wraz ze sprawozdaniem duszpasterskim i finansowym.

 2. Jutro Nowy Rok, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte jak w niedzielę.

 3. We wtorek, środę, czwartek i piątek Msza święta o godz. 7, w sobotę jak w niedzielę.

 4. We wtorek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

 5. W pierwszy piątek stycznia od godz. 6 będzie okazja do spowiedzi, o godz. 7 – Msza święta i podpisywanie legitymacji pierwszo-piątkowych. Od godz. 8 do godz. 9 czynna będzie kancelaria parafialna. W tym dniu nie będzie odwiedzin chorych, których w grudniu odwiedziliśmy dwa razy. Następne odwiedziny u chorych w pierwszy piątek lutego.

 6. W sobotę Objawienie Pańskie, Trzech Króli. Porządek niedzielny. Błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. Zbiórka do puszek na potrzeby Misji Świętych. O godz. 13 spod kościoła pw. św. Stanisława w Laskowicach wyruszy Orszak Trzech Króli do kościoła pw. św. Maksymiliana na Osiedlu. Organizatorzy zapraszają.

 7. W przyszłą niedzielę przypadnie Święto Chrztu Pańskiego, które zakończy okres Bożego Narodzenia.

 8. Plan kolędy umieściliśmy na stronie internetowej naszej parafii i w gablotce.
  Proszę o samochód na kolędę. Możemy podczas kolędy zamawiać intencje mszalne i wpłacać na remont kościoła i plebanii.
  Jeśli nie ma nas w domu w dniu kolędy, a chcemy przyjąć kapłana w innym czasie, zaproponujmy telefonicznie dzień i godzinę. Przychodźmy na Mszę świętą poranną w dniu kolędy.


 9. O posprzątanie kościoła proszę rodziny: Pana Ryszarda Gadomskiego, Pana Kamila Piotrowskiego, Pana Andrzeja Chmiela i Pani Teresy Łupkowskiej. Dziękuję za ostatnie sprzątanie.