Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa – 25.03.2018

1. Bóg Zapłać za otwarcie Panu Jezusowi serc przez udział we wczorajszej przedświątecznej spowiedzi w naszej parafii. Dziękuję też za pomoc w godnym przyjęciu księży spowiedników, chociaż o tę pomoc nie prosiłem.

2. Dziękuję za zrobienie porządku przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych, przy kościele i plebanii.

3. Choć do rozpoczęcia Misji Świętych mamy jeszcze dziesięć tygodni baner przy kościele już nam o nich przypomina. Dziękuję tym, którzy się przyczynili do jego powstania.

4. Dziękuję za ostatnie sprzątanie kościoła.

5. Dziękuję za dary na świąteczny stół plebanijny.

6. Gorzkie Żale (ostatnie) dziś o godz. 17:30.

7. Dziś po wieczornej Mszy świętej rozpocznie się na plebanii zebranie Rady Parafialnej. Panie radne i Panów radnych serdecznie zapraszam.

8. Pokazaliśmy w gablotce aktualny stan konta parafialnego.

9. W miniony wtorek zapłaciłem za energię elektryczną kościoła 388,43 złotych.

10. W poniedziałek, wtorek i środę Msza święta o godz. 18.

11. W poniedziałek od godz. 18:30 do godz. 20 okazja do spowiedzi przedświątecznej.

12. W środę o godz. 8 rozpoczną się przedświąteczne odwiedziny u chorych.

13. O posprzątanie i udekorowanie kościoła pod przewodnictwem Siostry Zakrystianki proszę rodziny dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

14. Wielki Czwartek upamiętnia ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to święto każdego kapłana.
    O godz. 18 Msza święta, potem przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.

15. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Post ścisły.
    Świętowanie tego dnia rozpoczniemy o godz. 15 rozpoczęciem adoracji w Ciemnicy i Koronką do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 18, weźmy udział w nabożeństwie i procesji do Bożego Grobu, potem dotrwajmy do godz. 22. W czasie tej adoracji będzie okazja do spowiedzi świętej.

16. W piątek zapraszam ministrantów na zbiórkę o godz. 10.

17. W Wielką Sobotę od godz. 8 do godz. 18 adoracja przy Bożym Grobie.
    W tym roku zapraszamy o tej porze, o której możemy przyjść, bez wywieszania planu. Ministrantów zapraszamy na godz. 9, dzieci przed komunijne na godz. 10, młodzież przed Bierzmowaniem na godz. 10:30.
    O godz. 12 święcenie pokarmów w Dziuplinie, o godz. 13, 14 i 15 święcenie pokarmów w kościele parafialnym.
    O godz. 18 przy ognisku, o którego przygotowanie proszę Radę Parafialną, rozpocznie się liturgia Wielkiej Soboty (przynieśmy świece). Po zakończonej liturgii nie będzie już adoracji przy Bożym Grobie.

18. W Niedzielę Wielkanocną Rezurekcja z procesją o godz. 6. Proszę o przygotowanie sztandarów i feretronów oraz baldachimu W tym dniu także Msza święta o godz. 10 i 12. Zmianę tajemnic różańca przeprowadzimy tydzień po Wielkanocy – w niedzielę Miłosierdzia Bożego.

19. W Poniedziałek Wielkanocny Msza Święta o godz. 8, 10, 12 i 18. Taca na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

20. Prasa katolicka – Dobre Nowiny.

21. W gablotce też znajdziemy apel o troskę o pszczoły i podziękowanie dla naszej parafii za wsparcie dla Kościoła Prześladowanego.