Niedziela III Wielkanocna – 15.04.2018

1. W minioną niedzielę oddaliśmy hołd Miłosierdziu Bożemu w uroczystej Koronce, którą rozpoczęliśmy o godz. 15.
    Dziękuję Parafianom za liczny udział. Może będzie nas więcej na wtorkowych i piątkowych Koronkach.

2. Dzięki życzliwości Urzędu Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice i Pana Burmistrza Bogdana Szczęśniaka otrzymaliśmy wsparcie finansowe na remont organów kościelnych w wysokości siedemdziesięciu tysięcy złotych. Stosowną umowę podpisałem w czwartek 12 kwietnia w Urzędzie. Bóg Zapłać.

3. Również w miniony czwartek firma Stelweld, której właścicielem i prezesem jest Pan Bogusław Stelczyk, przelała na konto naszej parafii kwotę sześćdziesięciu tysięcy złotych na remont organów. Bóg Zapłać.

4. Dziś puszka dla Caritas, a po wieczornej Mszy świętej zapraszam na zebranie Rady Parafialnej.

5. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Biblijna otwierająca X Tydzień Biblijny. Sięgnijmy po karteczki z cytatami z Pisma Świętego, a w domu znajdźmy odpowiedni fragment z Księgi Przysłów i z Listu świętego Pawła Apostoła do Rzymian, przeczytajmy i pomyślmy, co Pan chce nam w tych fragmentach przekazać. Zamówienia na Pismo Święte składajmy w zakrystii.

6. Jutro i we wtorek spotkania kwalifikacyjne przed Bierzmowaniem. Zapisy w zakrystii.

7. W środę o godz. 16:30 próba przedkomunijna.

8. Msze święte w tym tygodniu:
    • od poniedziałku do piątku o godz. 18
    • w sobotę o godz. 8

9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w czwartek od godz. 15 do godz. 16.

10. W piątek i sobotę parafialna pielgrzymka do Torunia i jego sanktuariów, także do Radia Maryja i Telewizji Trwam. Program w gablotce.

11. O posprzątanie kościoła proszę rodziny: Pani Marii Łozowej, Pana Czesława Turczyńskiego, Pana Karola Wolskiego i Pana Krzysztofa Klimczaka. Dziękuję za ostatni dyżur.

12. Po przyszłej niedzieli rozpoczną się na plebanii spotkania z dziećmi przedkomunijnymi.

13. W dniu 10 maja od godz. 9 do godz. 10:30 zostanie przeprowadzona w naszej parafii zbiórka elektrozłomu na wsparcie Misji Świętych.