Niedziela IV Wielkanocna – 22.04.2018

1. W miniony piątek i sobotę uczestniczyliśmy w parafialnej pielgrzymce do Torunia. Dziękuję za jej przygotowanie i za udział.

2. Dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Módlmy się o powołani, także z naszej parafii.

3. Msza święta w tym tygodniu:
    • od poniedziałku do piątku o godz. 18
    • w sobotę o godz. 17 i 18

• w poniedziałek Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
    • w środę Święto Świętego Marka Ewangelisty

5. Zapraszam na spotkania przedkomunijna na plebanii od poniedziałku do czwartku według porządku, który poda Pani Katechetka.

6. Przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszam na czwartkową Mszę świętą i proszę o pozostanie na spotkaniu. Oczekuję na zaświadczenia od kandydatów na świadków.

7. Kancelaria parafialna czynna będzie wyjątkowo w piątek od godz. 15 do godz. 16.

8. Również w piątek od godz. 16 zapraszam na próbę przedkomunijną.

9. W sobotę Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Modlitewnego Margaretka do Niepokalanowa z udziałem także przedstawicielek naszych Margaretek.

10. O posprzątanie kościoła proszę rodziny: Pana Wojciecha Woźniaka, Pana Włodzimierza Bukawen, Pani Anny Czyżyckiej i Pana Stefana Kobłosza. Dziękuję za ostatnie sprzątanie.

11. Wpłacając pieniądze na rzecz parafii zwracajmy uwagę na to, czy wpłacamy na konto remontowe, czy na konto cmentarne.

12. W gablotce znalazł się zatwierdzony przez naszą Radę regulamin cmentarza parafialnego.

13. W związku z wytycznymi otrzymanymi z Kurii Metropolitalnej dotyczącymi gospodarowania cmentarzami parafialnymi, od czerwca bieżącego roku obowiązywał będzie Regulamin Cmentarza Parafialnego w Miłoszycach, opracowany i uchwalony przez Radę Parafialną. Ponadto od kwietnia tego roku firma Pana Stanisława Jaśnikowskiego z Oławy nie może już wywozić śmieci z obsługiwanych do tej pory cmentarzy. Musimy więc zawrzeć umowę z Zakładem Gospodarki Komunalnej w Jelczu-Laskowicach. Parafia zostanie także obciążona kosztami innych prac związanych z bieżącym utrzymaniem cmentarza. Wraz z regulaminem wprowadzone zostają zatem opłaty cmentarne, których wysokość jest porównywalna z opłatami obowiązującymi na sąsiednich cmentarzach parafialnych i cmentarzu komunalnym.