Niedziela V Wielkanocna – 29.04.2018

1. Dziękuję za poważne podejście do egzaminu przed Pierwszą Komunią Świętą.

2. Uczestnicy pielgrzymki do Torunia, którzy nie odebrali pamiątek wręczonych nam przez Ojca Tadeusza Rydzyka, proszeni są o odebranie ich z zakrystii. Dwa zdjęcia z toruńskiej pielgrzymki pokazaliśmy na stronie internetowej parafii. Niebawem będzie można zamówić wszystkie zdjęcia z tego wyjazdu.

3. Dziękuję za udział we wczorajszej ogólnopolskiej pielgrzymce Apostolatu Modlitewnego Margaretka do Niepokalanowa.

4. Dzisiaj czekam w zakrystii na kandydatów do Bierzmowania, którzy w spotkaniach kwalifikacyjnych nie uczestniczyli. To ostatnia szansa pozostania na liście kandydatów do Bierzmowania.

5. W dni powszednie bieżącego tygodnia zapraszamy na Mszę świętą:
    • w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18
    • w czwartek o 8, 10, 12 i 18
    • w piątek o godz. 18
    • w sobotę o godz. 17 i 18

• w środę wspomnienie świętego Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
    • w czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, porządek nabożeństw niedzielny, wywieśmy flagi maryjne, narodowe i papieskie
    • w piątek wspomnienie świętego Floriana, męczennika

7. Nabożeństwo majowe w kościele codziennie o godz. 17:30. W dniu 1 maja nabożeństwo w Dziuplinie o godz. 19. Zachęcam mieszkańców osiedli do odprawiania nabożeństw i zapraszania duszpasterza.

8. W pierwszy piątek maja od godz. 8 odwiedzanie chorych, od godz. 16:30 spowiedź pierwszopiątkowa.

9. Wyjątkowo w piątek kancelaria będzie czynna od godz. 15 do godz. 16.

10. W przyszłą niedzielę, pierwszą maja, zmienimy po sumie tajemnice Różańca świętego. Taca na utrzymanie i remonty plebanii.

11. O posprzątanie kościoła proszę rodziny: Pani Anny Łuczak, Pana Artura Łuczaka, Pana Mateusza Łuczaka i Pana Zbigniewa Gruszki. Dziękuję za poprzedni dyżur.

12. Zatrzymując się przy gablotce możemy spojrzeć na stan konta parafialnego.

13. W czwartek dziesiątego maja odbędzie się doroczna zbiórka elektrozłomu na wsparcie Misji Świętych. Szczegóły poddamy za tydzień.

14. Informacje dotyczące tradycyjnego Biegu Pierwszomajowego znajdziemy w gablotce.

15. Dzięki życzliwości Pana Krzysztofa Hubera i trosce Radnych naszej parafii mamy w gablotce czytelne informacje dotyczące naszego cmentarza.