Niedziela VI Wielkanocna – 06.05.2018

1. Dziś niedziela adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych po sumie. Dziękuję za ofiary na tacę składane na utrzymanie i remont plebanii.

2. Nabożeństwo majowe odprawiamy w kościele codziennie o godz. 17:30. A kiedy pomodlimy się majowo na naszych osiedlach?

3. Msza święta w tym tygodniu:
    • w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 18
    • w piątek i sobotę o godz. 17 i 18

4. Zapraszam młodzież przed Bierzmowaniem na poniedziałkowe nabożeństwo majowe, Mszę świętą i spotkanie, a w piątek na pierwszą próbę uroczystości.

5. W środę o godz. 16 zapraszam na próbę przedkomunijną.

• we wtorek uroczystość świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

7. W czwartek odbędzie się zbiórka elektrozłomu na pomoc Misjom Świętym. Szczegóły na ulotkach od godz. 9 będzie można przynosić na plac przykościelny to, co jest nam niepotrzebne z tych rzeczy. O godz. 10:30 to, co ofiarujemy, zostanie zabrane przez organizatorów zbiórki.

8. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w piątek od godz. 15 do godz. 16.

9. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po wieczornej Mszy świętej zapraszam na zebranie Rady Parafialnej na plebanii.

10. O posprzątanie kościoła proszę: rodzinę Pana Piotra Kamińskiego z ul. Chełmońskiego oraz rodziny Pana Stanisława Wlazło i Pana Sławomira Tokarka z ul. Cichej. Dziękuję za poprzednie sprzątanie.

11. Zaproszenie Pana Burmistrza na spotkanie z Seniorami w gablotce.

12. W zakrystii dostępne są płyty ze zdjęciami z naszej pielgrzymki do Torunia. Zapraszam.

13. Wchodzimy w bardzo ważny czas dla naszej parafii: Pierwsza Komunia Święta, Boże Ciało, Misje Święte, Bierzmowanie z poświeceniem nowej elewacji i wyremontowanych organów. Czas radosny, piękny ale też trudny, pełen napięć, problemów do rozwiązania, prób, przygotowań.
    Proszę o pomoc, o wsparcie modlitewne i finansowe, zwłaszcza w przyjęciu misjonarzy oraz gości, którzy będą wśród nas 18 czerwca, gdy ksiądz biskup udzieli Sakramentu bierzmowania oraz poświęci elewację kościoła i organy. Liczę na zrozumienie i pomoc, wierzę, że nie zostanę sam.