Ogłoszenia

Niedziela VIII w ciągu roku – Trójcy Świętej – 27.05.2018

 1. Cieszymy się obecnością wśród nas ojca Wojciecha Bieszke, który za tydzień, razem z ojcem Krzysztofem Stankowskim, rozpocznie prowadzenie Misji Świętych w naszej parafii. Plan misji dociera do wszystkich rodzin, będzie także w zakrystii i tutaj.

 2. Pani Katechetce, Rodzicom dzieci komunijnych, Komitetowi Komunijnemu za całoroczną współpracę, troskę, pomoc, zrozumienie, piękne – delikatne i gustowne przystrojenie kościoła, zorganizowanie i wzięcie udziału w pielgrzymce na Jasną Górę, którą odbyliśmy w miniony wtorek – za to wszystko bardzo serdecznie dziękuję.

 3. Cieszę się, przeżywaną z Wami, czterdziestą szóstą rocznicą święceń kapłańskich.

 4. W poniedziałek i wtorek od godz. 15 do godz. 17 dalszy ciąg egzaminów przed Bierzmowaniem.

 5. W poniedziałek, wtorek i środę Msza święta połączona z nabożeństwem majowym o godz. 18.

 6. W środę od godz. 15 spowiedź przed Rocznicą i próba uroczystości.

 7. W czwartek Boże Ciało. Msze święte w tym dniu o godz. 8 i 10.
  Po Mszy Świętej o godz. 10 procesja do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy, baldachimu, chorągwi i feretronów oraz trasy procesji. Teksty pieśni, które będziemy śpiewać podczas procesji, otrzymamy w czwartek przed Mszą świętą. Zechciejmy w tym dniu nie tylko wziąć udział w procesji, ale także przyjmijmy Komunię Świętą. Zmieniajmy się przy feretronach i chorągwiach. W tym dniu ostatnie nabożeństwo majowe w Dziuplinie o godz. 19.


 8. W piątek kancelaria czynna będzie od godz. 15 do godz. 16. Od godz. 16:30 spowiedź pierwszopiątkowa.
  Chorych tym razem w pierwszy piątek czerwca nie odwiedzę, odwiedzą ich ojcowie podczas Misji Świętych.
  O godz. 18 Msza święta i nabożeństwo czerwcowe z procesją Oktawy Bożego Ciała.


 9. W sobotę o godz. 18 Msza święta i nabożeństwo czerwcowe z procesją Oktawy Bożego Ciała, w tym dniu także Msza święta z chrztem o godz. 16.

 10. W przyszłą niedzielę zaczną się Misje Święte, które potrwają przez tydzień. Jeszcze raz dziękuję Parafianom, którzy mi w tym pomagają. Można zamawiać Msze święte do odprawienia w tych dniach.

 11. W przyszłą niedzielę doroczne Święto Dziękczynienia, tym razem za sto lat Polski Niepodległej. Do specjalnych puszek złożymy ofiary na wsparcie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie.

 12. Liturgia tego tygodnia:
  • dziś uroczystość Trójcy Świętej
  • we wtorek wspomnienie świętej Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • w czwartek Boże Ciało
  • w piątek wspomnienie świętego Justyna, męczennika

 13. O posprzątanie kościoła proszę rodziny Panów: Mateusza Hyskiego, Kazimierza Kuźmy, Damiana Jaszcza i Remigiusza Pelczera. Dziękuję za ostatni dyżur.