Ogłoszenia

Niedziela X w ciągu roku – 10.06.2018

 1. Kończymy dziś szczególny i święty czas – parafialne Misje Święte.
  Bogu niech będą dzięki za błogosławieństwo, łaski i za wszystko, cośmy otrzymali przez posługę Ojców Redemptorystów z Torunia – Ojca Wojciecha Bieszke i Ojca Krzysztofa Stankowskiego, którym również wyrażamy nasze serdeczne podziękowanie. Dziękuję także Drogim Parafianom za troskę i opiekę, za modlitewne i materialne wsparcie. Czeka nas Renowacja Misji Świętych za rok.


 2. W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy X Święto Dziękczynienia. Składając do puszki osiemset szesnaście złotych pomogliśmy w budowie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie. Bóg Zapłać.

 3. Msza święta w dni powszednie tego tygodnia:
  • w poniedziałek o godz. 14 i 18
  • we wtorek o godz.18 i 19
  • w środę, czwartek i piątek o godz. 18
  • w sobotę o godz. 15 i 18.

 4. Liturgia tego tygodnia:
  • jutro wspomnienie świętego Barnaby, Apostoła
  • w środę wspomnienie świętego Antoniego Padewskiego, kapłana i doktora Kościoła
  • w czwartek wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika

 5. W poniedziałek zapraszam młodzież przed Bierzmowaniem na Mszę świętą o godz. 18 i proszę o pozostanie na próbie. Tak samo w piątek. W poniedziałek będzie ostatni dzień załatwiania wszystkich formalności związanych z przyjęciem tego sakramentu.

 6. We wtorek dzieci rocznicowe pojada na pielgrzymkę do Lichenia. Zbiórka w kościele o godz. 7:45.

 7. W środę pracownicy wydziału finansowo-gospodarczego naszej kurii przeprowadzą u nas kontrolę przed wizytacją kanoniczną, którą po wakacjach przeprowadzi ksiądz biskup Andrzej Siemieniewski.

 8. Kancelaria parafialna czynna będzie w sobotę od godz. 8 do godz. 9.

 9. O posprzątanie kościoła, w porozumieniu z Siostrą Zakrystianką, proszę rodziny młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Może być więcej pracy w związku ze sprzątaniem chóru, dlatego proszę o pomoc Róże Różańcowe, apostolat Margaretka, ministrantów i Radę Parafialną.

 10. W sobotę od godz. 9:30 będzie zapraszam młodzież przez Bierzmowaniem z rodzinami do spowiedzi świętej.

 11. W poniedziałek 18 czerwca o godz. 17 rozpocznie się uroczysta Msza święta, podczas której ksiądz biskup Andrzej Siemieniewski poświęci wszystkie prace wykonane podczas ostatnich czternastu lat, także nową elewację kościoła, wyremontowane organy i odnowioną rzeźbę „Madonna z Dzieciątkiem”, udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, poświęci też nowy ornat przez tę młodzież ufundowany. Serdecznie na tę uroczystość zapraszamy.