Ogłoszenia

Niedziela XIX w ciągu roku – 12.08.2018

 1. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na utrzymanie i remont plebanii.

 2. W miniony poniedziałek Siostra Karolina opuściła klasztor w Miłoszycach i wyjechała do Legnicy, zaś Siostra Cecylia – zakrystianka, rozpoczęła miesięczny urlop wypoczynkowy. Dziękuję Parafianom pomagającym podczas nieobecności Siostry Zakrystianki. Członków Rady Parafialnej proszę o zbieranie tacy.

 3. Msza święta w dni powszednie tego tygodnia:
  • w poniedziałek o godz. 18
  • we wtorek o godz. 17 i 18
  • w środę o godz. 8, 10, 12 i 18
  • w czwartek, piątek i sobotę o godz. 18

 4. W środę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, rocznica „Cudu nad Wisłą”. Msze święte jak w niedzielę. Błogosławienie ziół i kwiatów. Wywieśmy flagi narodowe, maryjne i papieskie. Taca z tej uroczystości – na budowę nowych kościołów w naszej archidiecezji.

 5. W miniony piątek przywitaliśmy na Jasnej Górze Wrocławską Pielgrzymkę, w której wzięli udział także nasi Parafianie. Bóg Zapłać za postawę i świadectwo.

 6. Kancelaria parafialna czynna będzie w sobotę od godz. 8 do godz.9.

 7. Liturgia tego tygodnia:
  • we wtorek wspomnienie świętego Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
  • w środę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
  • w piątek wspomnienie świętego Jacka, kapłana

 8. O posprzątanie kościoła proszę rodziny Panów: Sebastiana Ciechanowskiego, Pawła Sosulskiego, Romana Naowskiego, Marcina Naowskiego i Romana Zielińskiego. Dziękuję za ostatnie sprzątanie.

 9. Za tydzień odbędzie się Pierwsza Diecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Henrykowa. Informację otrzymaliśmy w ostatniej chwili, ale wierzę w udział naszych róż. Szczegóły znajdziemy w gablotce. Póki co zarezerwowaliśmy autobus 23 – miejscowy za 30 złotych od osoby. Zgłoszenia przyjmujemy do wtorku w zakrystii lub u Pani Ireny Terleckiej.

 10. Za dwa tygodnie odbędą się Dożynki Parafialne i Gminne. Proszę Parafian z Dziupliny i Miłoszyc o przygotowanie wieńców i chleba.

 11. 25 sierpnia – w sobotę – odbędzie się w Henrykowie Pielgrzymka i Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół. Szczegóły znajdziemy na afiszu umieszczonym w gablotce.

 12. Dziękujemy za wpłaty związane z działaniem parafialnego cmentarza.

 13. Z pobłogosławieniem pojazdów nie musimy czekać do lipca przyszłego roku.

 14. Rezerwujmy intencje mszalne do odprawienia w przyszłym roku.

 15. Chcących czytać Pismo Święte podczas Mszy świętej serdecznie zapraszam.