Ogłoszenia

Niedziela XXIII w ciągu roku – 09.09.2018

 1. Dziękuję rodzicom, którzy postarali się, by ich dzieci z czystym sercem przyjmując Komunię Świętą przystąpiły do nowego roku nauki.

 2. Powróciła z urlopu siostra zakrystianka. Paniom, które siostrę zastępowały, serdecznie dziękuję.

 3. Msza święta w dni powszednie bieżącego tygodnia:
  • od poniedziałku do środy o godz. 18
  • w czwartek o godz. 7
  • w piątek i sobotę o godz. 18

 4. Liturgia tego tygodnia:
  • w czwartek wspomnienie świętego Jana Chryzostoma – biskupa i doktora Kościoła
  • w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

 5. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą dla dzieci (o godz. 10) zapraszam rodziny trzecioklasistów przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

 6. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu w sobotę od godz. 8 do godz. 9.

 7. O posprzątanie kościoła proszę rodziny: Pana Dariusza Stelczyka, Pana Adama Witkowskiego, Pana Jana Żyły, Pani Teresy Kogut i Pana Pawła Koguta. Dziękuję za ostatnie sprzątanie.

 8. Pasterz naszej archidiecezji zaprasza do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 21 i 22 września. Program w gablotce. Zapisy w parafii dziekańskiej.

 9. Pismo Pana Sołtysa o podatkach do przeczytania w gablotce.

 10. Powstaje w naszej parafii Koło Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszam na spotkanie założycielskie za dwa tygodnie w niedzielę 23 września o godz. 19 na plebanii.

 11. Naszą tegoroczną pomoc dla wrocławskiego seminarium przeprowadzimy od 23 do 30 września. Do katolickich domów dotrze niebawem prośba o tę pomoc.

 12. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe przeprowadzi w dniach od 2 do 5 grudnia Ojciec Proboszcz Sanktuarium Świętego Józefa i Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Toruniu – Ojciec Redemptorysta Wojciech Zagrodzki.

 13. Renowację tegorocznych Misji Świętych przeprowadzą Ojcowie Redemptoryści z Torunia w dniach od 5 do 8 maja przyszłego roku.

 14. Odnowiona i pokryta mosiądzem lampa wieczna zawiśnie niebawem w prezbiterium naszej świątyni. Dziękuję Panom – Wiesławowi Stramskiemu i Jerzemu Bielawskiemu.

 15. Niebawem rozpoczniemy prace przy wymianie ławek kościelnych. Przymierzamy się do remontu bocznych ołtarzy naszego kościoła.

 16. W przyszłą niedzielę w całej diecezji odbędzie się zbiórka do puszek na Radio Rodzina.