Niedziela XXIV w ciągu roku – 16.09.2018

1. Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
    Ofiar zbierane dziś do puszki są wsparciem Katolickiego Radia Rodzina. Korzystajmy z tych środków mądrze, odpowiedzialnie i zgodnie z sumieniem.

2. Dziś o godz. 10 Msza święta dla dzieci i spotkanie z rodzinami przedkomunijnymi.

3. Msze święte w dni powszednie tego tygodnia:
    • w poniedziałek o godz. 7
    • we wtorek o godz. 18
    • w środę o godz. 18 i 19
    • w czwartek i piątek o godz. 18
    • w sobotę o 17 i 18

4. Jutro smutna rocznica, siedemdziesiąta dziewiąta, napaści Rosji Sowieckiej na Polskę.

5. We wtorek, w święto św. Stanisława Kostki, zapraszam na Mszę świętą naszą młodzież, szczególnie tę, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania.

6. Zapraszam ministrantów i kandydatów wraz z rodzinami w piątek na Mszę świętą o godz. 18.

7. W piątek i w sobotę trwać będzie Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisać się można w parafii dziekańskiej.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy doroczną akcję pomocy dla naszego seminarium. Szczegóły tej pomocy znajdziemy w listach, które w tym tygodniu otrzymamy.
    Dobrze się składa, że mogliśmy dziś wysłuchać listu rektora naszego seminarium w tej sprawie.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 19 na plebanii rozpocznie się zebranie założycielskie Koła Przyjaciół Radia Maryja.

10. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w sobotę od godz. 8 do godz. 9.

• we wtorek święto świętego Stanisława Kostki, zakonnika
    • w czwartek wspomnienie świętych męczenników z Korei – Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
    • w piątek święto świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

12. Możemy już zamawiać intencje mszalne do odprawienia w 2019 roku. Szczególnie ważne jest wcześniejsze zamawianie Mszy Świętych gregoriańskich.

13. O posprzątanie kościoła proszę rodziny Panów: Andrzeja Hoi, Lesława Danilewicza, Adama Stankiewicza, Piotra Bojakowskiego i Jana Lewandowskiego. Dziękuję za ostatnie sprzątanie.