Ogłoszenia

Niedziela XXVI w ciągu roku – 30.09.2018

 1. Zmarła w Miłkowie i tam w miniony czwartek została pochowana siostra Angelina Pielarska, która pracowała wśród nas w latach 1995 – 2006. Msza święta o spokój Jej duszy zostanie u nas odprawiona 24 października o godz. 18.

 2. Dziękuję za udział w zebraniu założycielskim Koła Przyjaciół Radia Maryja. Jeszcze można zgłaszać swój udział. Na stoliku informacje o Radiu Maryja i o Telewizji Trwam.

 3. Dziękuję za ziemiopłody i ofiary pieniężne dla naszego seminarium. Jeszcze w poniedziałek i we wtorek będzie można dary przywieźć i ofiary złożyć.

 4. Dziś trzecioklasiści otrzymują poświęcone różańce. Oby przez całe życie nosiły różańce przy sobie i odmawiały.

 5. Pojawił się w gablotce comiesięczny raport o stanie konta parafialnego.

 6. Serdecznie zapraszam do wspólnego odmawiania różańca w dni powszednie i niedziele października o godz. 17:30.

 7. Msze święte w tym tygodniu:
  • w poniedziałek o godz. 17, różaniec o godz. 16:30
  • we wtorek i środę o godz. 18, różaniec o godz. 17:30
  • w czwartek Msza święta o godz. 7, różańca nie będzie
  • w piątek i sobotę o godz. 18, różaniec o godz. 17: 30

 8. Liturgia tego tygodnia:
  • w poniedziałek wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • we wtorek wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
  • w czwartek wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu
  • w piątek wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy

 9. We wtorek firma Izomur z Wrocławia, która przed laty osuszała nasz kościół, będzie sprawdzała, gdzie jeszcze pozostały zawilgocone miejsca i je usuwała.

 10. W czwartek o godz.11 wyjedzie po modlitwie w kościele parafialna pielgrzymka do Skalmierzyc i Kalisza.

 11. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8 odwiedziny u chorych, od godz. 16:30 spowiedź pierwszopiątkowa, a po Mszy świętej podpisywanie książeczek pierwszo piątkowych i spotkanie z ministrantami i kandydatami na ministrantów.

 12. Kancelaria parafialna czynna będzie w sobotę od godz. 8 do godz. 9.

 13. W przyszłą niedzielę, pierwszą w październiku, taca na utrzymanie i remonty na plebanii. Po sumie zmiana tajemnic Różańca Świętego.

 14. W przyszłą niedzielę o godz. 19 rozpocznie się na plebanii nadzwyczajne zebranie Rady Parafialnej, na które zapraszam także Pana Sołtysa.

 15. O posprzątanie kościoła proszę rodziny: Pana Mieczysława Głuszki, Pana Jana Janika, Pani Grażyny Wąsowicz i Pana Eugeniusza Drożaka. Bóg Zapłać za poprzednie sprzątanie.

 16. Wizytację Kanoniczną naszej parafii przeprowadzi w dniu 18 października bieżącego roku ksiądz biskup Andrzej Siemieniewski. Niebawem podamy plan tego wydarzenia. Już teraz proszę o każdą pomoc, byśmy mogli godnie przyjąć księdza biskupa i kapłanów naszego dekanatu.
  Proszę o udział w Mszy świętej wizytacyjnej Róże Różańcowe, Apostolat Margaretka, Radę Parafialną, ministrantów i scholę oraz koło Radia Maryja.


 17. Prasa katolicka. Polecam, za złotówkę, najnowszy numer czasopisma Chrystus i Ty, poświęcony stuleciu odzyskania niepodległości przez Polskę i czterdziestoleciu wyboru na papieża krakowskiego kardynała Karola Wojtyły.

 18. Znowu piękny baner został umieszczony przy wejściu do kościoła. Dziękujemy serdecznie autorowi – Panu Krzysztofowi Huberowi.

 19. Ogłoszenie Pana Sołtysa z rozkładem jazdy autobusów do wglądu w gablotce.