Ogłoszenia

Niedziela XXXI w ciągu roku – 04.11.2018

 1. Na nasze świętowanie Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego przybyło wielu parafian i gości, by udziałem w Mszy świętej, Komunią Świętą, kwiatami i światłem uczcić tych naszych bliskich, którzy odeszli. Bóg Zapłać za wszelką pomoc – Siostrze Cecylii, Panu szafarzowi Krzysztofowi Wlazło, Panu Sołtysowi i Jego ekipie, Różom Różańcowym, apostolatowi Margaretka, Radzie Parafialnej, Panu Witoldowi Pająkowi – opiekunowi ministrantów, ministrantom i ochotnikom.

 2. Trwają listopadowe modły wypominkowe za zmarłych.
  Bóg zapłać za Waszą pamięć o tych, którzy odeszli, za obecność na Mszy świętej, za ofiarowanie w intencji zmarłych Komunii Świętej. Roczne wypominki potrwają do końca października przyszłego roku.


 3. Dziś po sumie zmienimy tajemnice Różańca Świętego.

 4. Dziś druga tura wyborów. Weźmy w nich udział.

 5. Msza święta w dni powszednie tego tygodnia:
  • od poniedziałku do czwartku o godz. 17 i 18 (z wypominkami)
  • w piątek o godz. 18 (z wypominkami)
  • w sobotę o godz. 17 i 18 (z wypominkami)

 6. W niedzielę podziękujemy Panu Bogu i Maryi za opiekę nad naszą Ojczyzną. Będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wywieśmy flagi narodowe, maryjne i papieskie.

 7. W sobotę kancelaria parafialna czynna będzie od godz. 8 do godz. 9.

 8. Liturgia tego tygodnia:
  • w piątek święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • w sobotę wspomnienie świętego Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

 9. Przyszła niedziela, jak co roku każda druga niedziela listopada, będzie w świecie katolickim obchodzona jako IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Do puszek zbierzemy ofiary na ten cel.

 10. Zbliża się Adwent, a z nim roraty, które będą rozpoczynać się o godz. 6:30 rano lub o godz. 18, w zależności od wyjazdów na spowiedź w dekanacie. Proszę dzieci o przygotowanie lampionów adwentowych.

 11. O posprzątanie kościoła proszę rodziny: Pani Kazimiery Bajsarowicz, Pana Tomasza Bajsarowicza, Pana Stanisława Kuflowskiego i Pana Jacka Bielskiego. Dziękuje za ostatnie sprzątanie.

 12. Zamawiajmy intencje mszalne na rok 2019.

 13. Ksiądz Biskup Andrzej Siemieniewski będzie wizytował naszą parafię w piątek 23 listopada. Plan podamy niebawem.

 14. Panu Markowi Baszczij za ogromną pracę wykonaną na naszym cmentarzu i Panu Wojciechowi Kogutowi za opiekę nad gruntem, który powiększy obszar naszego cmentarza, bardzo serdecznie dziękuję.

 15. Informujmy o zmianach naszych adresów.

 16. Trwają prace przygotowawcze do założenia urządzeń, które pomogą nam w lepszym uczestniczeniu w nabożeństwach.