Niedziela XXXIII w ciągu roku – 18.11.2018

1. Trwamy w radości przeżywając setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Pięknym parafialnym akcentem tych wydarzeń jest koncert pieśni wojskowych i patriotycznych w wykonaniu naszych młodych artystów dziś po Mszy świętej o godz. 10.

2. W ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi Prześladowanemu zebraliśmy 815 złotych. Bóg Zapłać.

3. Dziś przedostatnia niedziela roku kościelnego.

4. Msze święte w tym tygodniu:
    • w poniedziałek o godz. 17 i 18
    • we wtorek o godz. 18
    • w środę o godz. 18
    • w czwartek o godz. 17 i 18
    • w piątek o godz. 18
    • w sobotę o godz. 18

5. W środę przypadną imieniny księdza proboszcza, który prosi o modlitwę i udział w Mszy świętej.

6. W czwartek zakończą się Wypominki, które trwały od Dnia Zadusznego. Dziękuję za udział w modlitwie, Mszy świętej, za Komunię Świętą, za pomoc tym, którzy sami sobie pomóc nie mogą.

7. W piątek powitamy księdza biskupa Andrzeja Siemieniewskiego, który będzie wizytował naszą parafię. Program wizytacji umieściliśmy w gablotce. Serdecznie zapraszamy całą parafię do udziału w świętowaniu, bo to przecież Nasz Pasterz chce się z nami spotkać i modlić. To nasze parafialne święto.

• we wtorek wspomnienie świętego Rafała Kalinowskiego, kapłana
    • w środę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
    • w czwartek wspomnienie świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy
    • w sobotę wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung – Lac kapłana i Towarzyszy
    • w niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

9. Parafianie przynoszą do naszych domów opłatki wigilijne i plan rekolekcji adwentowych. Dziękuję za życzliwe traktowanie przychodzących.

10. O posprzątanie kościoła (w środę wieczorem) proszę rodziny Panów: Bogusława Urbana, Krzysztofa Dąbrowskiego, Stanisława i Andrzeja Put, Kazimierza Czyżyckiego, Romana Garbowskiego i Sylwestra Putaj. Bóg Zapłać za poprzednie sprzątanie.

11. W przyszłą niedzielę tradycyjna zbiórka do puszki na budowę nowych kościołów i remonty już istniejących w naszej archidiecezji.

12. W przyszłą niedzielę o godz. 19 zapraszam na zebranie Rady Parafialnej.