Ogłoszenia

Pierwsza Niedziela Adwentu – 02.12.2018

 1. Afisz przy wejściu na dziedziniec kościoła, dekoracja świątyni i inny niż zwykle kolor szat liturgicznych mówią o nadejściu Adwentu – czasu czekania na przyjście Zbawiciela w Boże Narodzenie i w dniu Ostatecznym. Pomogą nam w tym rozpoczęte dziś rekolekcje, roraty i wyjątkowy charakter tego okresu.

 2. Witamy naszego Rekolekcjonistę z Torunia – Ojca Wojciecha Zagrodzkiego i modlimy się o obfite owoce Jego pracy. Plan rekolekcji otrzymaliśmy z opłatkami do domu dzięki posłudze życzliwych parafian. Można też plan oraz opłatki otrzymać w zakrystii. Szczególnie proszę przedstawicieli firm o wcześniejszy odbiór opłatków, by w ostatniej chwili ich nie zabrakło.
  Ofiary składane na tacę we wtorek i w środę będą naszym materialnym podziękowaniem Ojcu rekolekcjoniście.


 3. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszki 721 złotych na budowę w naszej diecezji – nowych kościołów i remonty już istniejących. Bóg Zapłać.

 4. W zakrystii dostępne są świece Caritas. Sięgając po nie, pomagamy biednym, chcącym godnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia.

 5. Roraty rozpoczniemy od poniedziałku drugiego tygodnia Adwentu. W tym tygodniu dzieci zapraszam na Mszę św. z rodzicami w ramach rekolekcji.

 6. Liturgia tego tygodnia:
  • w czwartek wspomnienie świętego Mikołaja, patrona parafii
  • w piątek wspomnienie świętego Ambrożego, biskupa o doktora Kościoła
  • w sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

 7. W czwartek podczas Mszy świętej o godz. 18 ku czci świętego Mikołaja przyjmiemy czterech nowych ministrantów, a przez ręce symbolicznego Świętego Mikołaja dzieci otrzymają upominki przygotowane przez rodziców.

 8. W pierwszy piątek grudnia nie będzie odwiedzin chorych, których wcześniej – w poniedziałek – odwiedzi w ramach rekolekcji ojciec Wojciech. Osoby zbierające dziewięć pierwszych piątków skorzystają ze spowiedzi rekolekcyjnej. Msza święta w piątek o godz. 18.

 9. Kancelaria parafialna czynna będzie wyjątkowo w piątek od godz. 15 do godz. 16.

 10. W sobotę, w Niepokalane Poczęcie Maryi Msza święta o godz. 8, 15 i 18. Podczas Mszy świętej, która się rozpocznie o godz. 18, poświęcę trzecioklasistom medaliki.

 11. W przyszłą niedzielę odpust, przeniesiony z szóstego grudnia. Suma odpustowa, którą odprawi ksiądz arcybiskup Józef Kupny, rozpocznie się o godz. 12:30. Serdecznie zapraszam całą parafię. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godz. 10.

 12. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszki na rzecz Kościoła na Wschodzie. Stosowny plakat w gablotce.

 13. O posprzątanie kościoła (w piątek) proszę rodziny Panów: Adama Kozłowskiego, Władysława Turka, Krzysztofa Berezy i Mirosława Przybylskiego. Dziękuję za ostatnie sprzątanie.

 14. We wtorek o godz. 19:30 w miłoszyckiej świetlicy rozpocznie się zebranie dotyczące naszego cmentarza. Zaprasza Rada Parafialna i rady sołeckie.