Czwarta Niedziela Adwentu – 23.12.2018

1. Dziękuję mieszkańcom ulicy Kościelnej za posprzątanie kościoła, Siostrze Cecylii i ochotnikom za przygotowanie naszej świątyni na święta.
    Dziękuję Panom Baszczijowi, Przybylskiemu i Urbańskiemu za piękne choinki. Dziękuję Panu Pająkowi za montaż urządzeń ułatwiających świadomy udział w liturgii.

2. Jutro przypadnie Wigilia Świąt Narodzenia Pańskiego.
    Pasterka o godz. 22 (zapraszam dzieci) i o godz. 24. Po Pasterkach – łamanie się opłatkiem z wiernymi. Zwyczajowo zachowajmy jutro wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i od alkoholu.

3. We wtorek pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msza święta o godz. 10 i 12.

4. W środę drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Święcenie owsa. Msze święte o godz. 8, 10, 12 i 18. Taca – tradycyjnie w tym dniu – na Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

5. W czwartek święto świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Msza święta z błogosławieniem wina o godz. 8.

6. W piątek i sobotę Msza święta o godz. 7.

7. W sobotę kancelaria będzie czynna od godz. 8 do godz. 9.

8. W niedzielę święto Rodziny Nazaretańskiej Jezusa, Maryi i Józefa.

9. Świąteczna prasa katolicka – numery świąteczne droższe!

10. Jeszcze w starym roku rozpocznie się wizyta duszpasterska – kolęda, której prowizoryczny plan podam w święta.
    Proszę zgłosić w zakrystii te nowe domy, w których jeszcze nie było kolędy i te, które w zeszłym roku księdza się nie doczekały. Podczas wizyty będzie można zamówić Mszę świętą (proszę o kartki z propozycjami terminu) i będzie można złożyć ofiarę na cele remontowe.
    Będę wdzięczny za przygotowanie bezpiecznego wejścia i wyjścia, za podwożenie, jeśli będzie taka potrzeba.

11. Życzenia świąteczne i noworoczne od Pana Dyrektora Szkoły umieściłem w gablotce.

12. Ostatnie świece Caritas – weźmy, postawmy na wigilijnym stole.