Niedziela III w ciągu roku – 27.01.2019

1. Kolęda powoli się kończy. Czwartek będzie dniem, w którym mogę odwiedzić tych Parafian, których nie zastałem.

2. Dziś po każdej Mszy świętej zbieramy w całej Polsce ofiary do puszek dla zakonów klauzurowych.

3. Dziś przed zakończeniem Mszy świętej przemówi do nas przedstawicielka Siostry Prowincjalnej Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety z Wrocławia.

4. Msza święta w dni poszednie:
    • od poniedziałku do czwartku Msza święta u Sióstr o godz. 8
    • w piątek w kościele o godz. 18
    • w sobotę w kościele o godz. 8, 17 i 18

5. W pierwszy piątek lutego od godz. 8 odwiedzanie chorych. Proszę o potwierdzenie nowych adresów.
    Kancelaria parafialna czynna będzie wyjątkowo od godz. 15 do godz. 16.
    Od godz. 17 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej.

6. W sobotę Ofiarowanie Pańskie – Matki Bożej Gromnicznej. Msza święta w kościele z poświęceniem gromnic o godz. 8 i 18. Także Msza święta o godz. 17. Podczas Mszy świętej o godz. 18 poświęcenie świec dzieciom przedkomunijnym.

7. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie odbędzie się zmiana tajemnic Różańca Świętego. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na wsparcie remontu i utrzymania plebanii.

1. w poniedziałek wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu – kapłana i doktora Kościoła
    2. w czwartek wspomnienie świętego Jana Bosko – kapłana
    3. w piątek Ofiarowanie Pańskie

9. Radość! Nowe ławki dla naszego kościoła stolarz wykona jednak nie z drewna jesionowego lecz z dębowego.