Ogłoszenia

Niedziela IV w ciągu roku – 03.02.2019

 1. W marcu tego roku zostanie zamknięty, po 110 latach istnienia i działalności, klasztor Sióstr Elżbietanek w Miłoszycach.
  Na pewno uroczyście pożegnamy Siostry i podziękujemy Im, ale już teraz zaczynamy poszukiwanie zakrystianina lub zakrystianki. Zapraszam chętnych do zgłaszania się do księdza proboszcza. Proszę o pomoc w tej sprawie radę parafialną.


 2. Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu i po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 3. Taca dzisiejsza na utrzymanie i bieżące remonty plebanii.

 4. Jeszcze w tym tygodniu można przyjąć kapłana z kolędą. Za tydzień podam sprawozdanie z kolędy.

 5. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszki 700 złotych na pomoc Zakonom Klauzurowym. Bóg Zapłać.

 6. Msza święta w tym tygodniu:
  • w poniedziałek i wtorek o godz. 8 u Sióstr
  • od środy do soboty o godz. 18 w kościele

 7. Liturgia tego tygodnia:
  • we wtorek wspomnienie świętej Agaty, dziewicy i męczennicy
  • w środę wspomnienie świętych męczenników japońskich – Pawła Miki i Towarzyszy

 8. Wiemy, że w tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych, gdyż w maju – od piątego do ósmego – Ojcowie Redemptoryści z Torunia będą prowadzili Renowację Misji Świętych. Będzie natomiast w Wielkim Poście dzień spowiedzi przedwielkanocnej.

 9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w sobotę od godz. 8 do godz. 9.

 10. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy świętej rozpocznie się na plebanii zebranie Rady Parafialnej. Panie radne i panów radnych serdecznie zapraszam.

 11. O posprzątanie kościoła (w poniedziałek od godz. 17) proszę rodziny: Pani Anny Maniak, Pani Magdaleny Korkuś, Pana Jerzego Grochowskiego, Pana Jana Ważnego, Pana Waldemara Józwenki, Pana Krzysztofa Jaskółowskiego, Pana Mieczysława Nyklarza i Pana Romana Ciołkowskiego. Proszę o zabranie i spalenie drzewek wyniesionych z kościoła.