Ogłoszenia

Niedziela XXIII w ciągu roku – 08.09.2019

 1. Przed pierwszą dzisiejszą Mszą świętą poświęciłem nowe ławki. Msza święta dziękczynna za wszystkich, którzy przyłożyli się do powstania nowych ławek zostanie odprawiona 29 września o godz. 18.

 2. Dziękujemy Pani Sołtys Katarzynie Włodarczyk i Radzie Soleckiej z Dziupliny za udostępnienie i przywiezienie krzeseł, gdy nie było ławek.

 3. Dziękuję rodzicom, którzy postarali się, by ich dzieci z czystym sercem przyjmując Komunię Świętą przystąpiły do nowego roku nauki.

 4. Rozpoczęte w miniony poniedziałek prace nad osuszaniem parteru plebanii firma Izomur z Wrocławia zakończy jutro. Dziękuję za ubiegło niedzielną tacę na ten cel w wysokości 1498 złotych. Bóg Zapłać.

 5. Msza święta w dni powszednie bieżącego tygodnia:
  • od poniedziałku do piątku o godz. 18
  • w sobotę o godz. 17 i 18

 6. Liturgia tego tygodnia:
  • dziś święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, święcimy ziarno
  • w piątek wspomnienie świętego Jana Chryzostoma – biskupa i doktora Kościoła
  • w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego

 7. Kancelaria parafialna czynna będzie w piątek od godz. 15 do godz. 16.

 8. Ministrantów i kandydatów – mile widzianych – zapraszamy na Mszę świętą w piątek o godz. 18 i na zbiórkę po Mszy świętej.

 9. W przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 10 zapraszam rodziny dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

 10. W przyszłą niedzielę o godz. 19 na plebanii zapraszam na zebranie rady parafialnej.

 11. O posprzątanie kościoła proszę rodziny: Pana Bogdana Kurzawińskiego, Pana Jacka Kryzara, Pani Katarzyny Jakubowicz i Pana Artura Kuriaty. Dziękuję za ostatnie sprzątanie.

 12. Pasterz naszej archidiecezji zaprasza do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 21 i 22 września. Zapisy w parafii dziekańskiej.

 13. Tworzących Koło Przyjaciół Radia Maryja i chcących je powiększyć zapraszam na spotkanie w niedzielę 22 września o godz. 19 na plebanię.

 14. Naszą tegoroczną pomoc dla wrocławskiego seminarium przeprowadzimy od 22 do 29 września. Do katolickich domów dotrze prośba o tę pomoc.

 15. Tegoroczne Rekolekcje Adwentowe przeprowadzi Ojciec Redemptorysta z Krakowa Ireneusz Byczkiewicz.

 16. W przyszłą niedzielę w całej diecezji odbędzie się zbiórka do puszek na Radio Rodzina.

 17. Oprawiliśmy w skórę nasze nowe lekcjonarze. Firmie z Szydłowca zapłaciłem sześćset złotych.

 18. Karta kierowcy katolika dostępna w koszyczku na balaskach.