Ogłoszenia

Niedziela XXV w ciągu roku – 22.09.2019

 1. Witamy naszego nowego Parafianina, Pana Krzysztofa Krawczyka, który przybył z Wrocławia i tu z rodziną zamieszkał. Jest, podobnie jak Pan Krzysztof Wlazło, nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej i włącza się w nasze duszpasterstwo.

 2. Dziękuję rodzicom dzieci przedkomunijnych, którzy poważnie i odpowiedzialnie traktują przygotowanie swoich pociech do tego ważnego momentu i chcą swoją przyjaźń z Chrystusem umocnić.

 3. Dziękuję młodzieży, która w minioną środę przyszła na Mszę świętą ku czci świętego Stanisława Kostki – swego patrona.

 4. Od wczoraj mamy nie tylko nowe ławki, ale też ciepło płynące spod nich. Firma Pani Renaty Wilmańskiej ze Świebodzic, spadkobierczyni firmy Pana Jana Zamajskiego ze Świdnicy, tej firmy, która przed laty ogrzała nasz kościół , teraz założyła nowe, wydajniejsze i ponoć oszczędniejsze ogrzewanie. Bóg Zapłać. Niebawem doczekamy się nowego i nowoczesnego konfesjonału. Projekt do wglądu w gablotce. Na razie jeden konfesjonał, a drugi?

 5. Dziś rozpoczyna się doroczna akcja pomocy naszemu Seminarium. Prośbę o tę pomoc dla naszej diecezjalnej uczelni skierowałem listownie do wszystkich katolickich rodzin parafii.

 6. Dziś o godz. 19 na plebanii rozpocznie się Zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Serdecznie zapraszam członków koła i chcących dołączyć.

 7. Msze święte w tym tygodniu od poniedziałku do soboty o godz. 18.

 8. W sobotę od godz. 8 do godz. 9 czynna będzie kancelaria parafialna.

 9. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10 odbędzie się spotkanie z rodzicami trzecioklasistów.

 10. Liturgia tego tygodnia:
  • w poniedziałek wspomnienie świętego Pio z Pietrelciny, kapłana
  • w piątek wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, kapłana
  • w sobotę wspomnienie świętego Wacława, męczennika

 11. O posprzątanie kościoła proszę rodziny Panów: Wojciecha Janasa, Zygmunta Pawłowicza, Stanisława Dziedzica i Adama Kozłowskiego. Dziękuję za ostatnie sprzątanie. Nadal czekamy na osobę, która podejmie się opieki nad kościołem. Szukamy też organisty.

 12. Na cmentarzu mamy nowe ujęcie wody, które będzie czynne od najbliższej środy. Dziękuję Panu Zbigniewowi Banasiowi za energiczne i szybkie załatwienie sprawy.

 13. W gablotce umieściliśmy ogłoszenie Pana Sołtysa o ustawodawczym zebraniu wiejskim, które odbędzie się w najbliższą środę.