Ogłoszenia

Niedziela XXVIII w ciągu roku – 13.10.2019

 1. Dziś glosujemy. Postawmy na ludzi, dla których Bóg, Honor i Ojczyzna to Świętość.

 2. Dziękuję za liczny udział we wczorajszej pielgrzymce jadwiżańskiej.

 3. Dziękuję za uczczenie dzisiejszego Dnia Papieskiego, także za ofiary, które złożycie wychodząc z kościoła. Jest to nasze wsparcie ubogiej, chcącej się uczyć, młodzieży.

 4. Jutro będziemy świętować Dzień Nauczyciela. Zapraszam na Mszę Świętą, która rozpocznie się o godz. 8:30 w naszym parafialnym kościele. Przyjdźmy.

 5. Jutro też od godz. 10 do godz. 16 oraz w sobotę od godz. 10 trwać będą spotkania z rodzicami dzieci przedkomunijnych. Pani katechetka ustaliła porządek spotkań.

 6. W miniony czwartek odbyło się Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych Mundurowych Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Henrykowie, w którym w ostatnich latach uczyło się czterech naszych parafian. Teraz mamy dwóch, w tym jednego w klasie pierwszej. Uroczystość piękna.

 7. W miniony piątek przyjechali ciężarówką klerycy naszego seminarium i zabrali do siebie tonę darów w naturze złożonych przez 19 rodzin naszej parafii. Pieniądze na ten cel, ofiarowane przez 94 rodziny, w wysokości 2350 złotych, wpłaciłem w kasie kurialnej. Bóg Zapłać parafianom, którzy odpowiedzieli na mój doroczny apel o pomoc dla seminarium.

 8. Msza święta w tym tygodniu:
  • w poniedziałek o godz. 8:30 (Dzień Nauczyciela) i 17
  • we wtorek o godz.7
  • w środę o godz. 17
  • w czwartek o godz. 7 i 17
  • w piątek i sobotę o godz. 17

 9. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30.

 10. Liturgia tego tygodnia:
  • we wtorek wspomnienie świętej Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła
  • w środę uroczystość świętej Jadwigi Śląskiej, patronki Śląska i naszej archidiecezji – w gablotce program kilkudniowych uroczystości
  • w czwartek wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w piątek święto świętego Łukasza, Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.

 11. Za tydzień Niedziela Misyjna, otwierająca Światowy Tydzień Misyjny. Zbiórka do puszki na potrzeby Misji Świętych.

 12. Kancelaria w sobotę od godz. 8 do godz. 9.

 13. Korzystajmy z okazji do spowiedzi świętej, by w okresie szczególnej pamięci o zmarłych przyjąć Komunię Świętą i uzyskać dla zmarłych odpust.

 14. Wypominki zostaną dostarczone do domów. Będą także w zakrystii.

 15. O posprzątanie kościoła proszę rodziny Panów: Bartosza Gazdy, Michała Donabidowicza, Marcina Pinkosza i Henryka Rogaczewskiego. Dziękuję za ostatnie sprzątanie.

 16. Możemy zamawiać flagi, które wywiesimy w dniu 11 listopada.

 17. W tym roku nagłośnimy również – dzięki życzliwości Pana Sołtysa Roberta Jadczaka – uroczystości na cmentarzu w dniu 1. XI.