Ogłoszenia

Niedziela I Wielkiego Postu – 01.03.2020

 1. Dziękuję Parafianom za liczny udział w nabożeństwach Środy Popielcowej i w pierwszych Drogach Krzyżowych.

 2. Dziś po Mszy świętej o godz. 10 spotkanie z rodzinami komunijnymi, po sumie zmiana tajemnic różańca świętego, a o godz. 19 na plebanii zebranie Rady Parafialnej.

 3. Msze święte w dni powszednie bieżącego tygodnia:
  • w poniedziałek o godz. 17 i 18
  • we wtorek o godz. 17 i 18
  • w środę o godz. 18
  • w czwartek o godz. 17 i 18
  • w piątek o godz. 9:30 i 18
  • w sobotę o godz. 17 i 18

 4. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 8:30 i 17. Nie ma tym razem odwiedzin chorych, u których będzie ojciec rekolekcjonista.

 5. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 9 i 17:30. Dziękuję za życzliwe przyjęcie Drogi Krzyżowej przed południem. Natomiast wieczorem w piątki Wielkiego Postu Koronkę do Miłosierdzia Bożego będziemy rozpoczynać zaraz po Drodze Krzyżowej – przed Mszą świętą.

 6. Kancelaria parafialna czynna będzie w sobotę od godz. 8 do godz. 9.

 7. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:30 – z tacą na kwiaty do Bożego Grobu.

 8. W środę święto Świętego Kazimierza Królewicza.

 9. O posprzątanie kościoła proszę rodziny Panów: Marcina Łudczaka i Tomasza Lewickiego z ul. Makuszyńskiego oraz Bogdana Tarasiewicza i Łukasza Młodzika z ul. Mickiewicza. Dziękuję za ostatni dyżur.

 10. Sięgajmy po dostępne w zakrystii wielkanocne Paschaliki (mniejsze i większe) oraz Baranki. Nie czekajmy.

 11. Co roku, w drugą niedzielę Wielkiego Postu, wspieramy modlitwą i pomocą materialną misje i misjonarzy. Na ten cel w przyszłą niedzielę zbierzemy ofiary do puszki. Tekst zarządzenia dotyczącego tej zbiórki został umieszczony w gablotce.

 12. Za tydzień powitamy Ojca Władysława Bodzionego, redemptorystę z Torunia, naszego rekolekcjonistę. Proszę o pomoc, czy to w żywności, czy finansową, byśmy mogli godnie podjąć ojca Władysława i spowiedników. Zaproszenia na rekolekcje można wziąć z kościoła. Plan rekolekcji także w gablotce.