Ogłoszenia

Niedziela XIII w ciągu roku – 28.06.2020

 1. Dziękuję za udział w piątkowej Mszy świętej kończącej rok szkolny i katechetyczny 2019/2020, rok tak trudny i dramatyczny. Dziękuję za przyjęcie komunii świętej. Dziękuję rodzicom, którzy zadbali o to, by ich dzieci zakończyły naukę i rozpoczęły letni wypoczynek z Komunią Świętą, z Panem Jezusem w sercu.

 2. Dziękuję Parafianom za udział przedwczoraj w świętowaniu mojej szesnastej rocznicy przybycia do Miłoszyc – za modlitwy, Komunię świętą, życzenia, kwiaty, prezenty i ciepłe słowa.

 3. Panom Pawłowi i Piotrowi Ropuszyńskim dziękuję za skucie i usunięcie starej posadzki z zakrystii i przedsionka, Panu Krzysztofowi Hyjkowi dziękuję za nieodpłatne wykonanie posadzki w zakrystii i w przedsionku, Panu Marcinowi Termenie, dyrektorowi Mrówki, dziękuję za nieodpłatne przekazanie nam cementu, styropianu i folii do prac, które nieodpłatnie wykonał Pan Hyjek.

 4. Zapowiedziane na dziś zebranie parafialne odbędziemy w innym czasie. Przepraszam za tę zmianę.

 5. Msze święte w dni powszednie tego tygodnia:
  • w poniedziałek o 8 i 18
  • od wtorku do piątku o godz. 18
  • w sobotę o godz. 17

 6. W najbliższe dwie niedziele: 5 i 12 lipca – druga Msza święta będzie się rozpoczynać nie o godz. 10 lecz o godz. 10:30.

 7. Nadal nie odwiedzamy pierwszo piątkowych chorych. W piątek od godz. 17 spowiedź w kościele. Po Mszy świętej podpisywanie książeczek pierwszopiątkowych.

 8. Kancelaria parafialna nadal nieczynna. Dzwońmy.

 9. Liturgia tego tygodnia:
  • w poniedziałek uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła
  • w czwartek święto świętego Tomasza Apostoła

 10. Już dziś podajemy do wiadomości, że w niedzielę 19 lipca rozpocznie się doroczny, tym razem dwudziesty pierwszy, Tydzień Świętego Krzysztofa. Wtedy to, 19 lipca, odpowiadając na apel Organizacji Miva Polska, będziemy błogosławić pojazdy i zbierać ofiary na pojazdy dla misjonarzy w myśl hasła: „Jeden grosz za jeden kilometr przejechany bezpiecznie w ubiegłym roku”. Już dziś proszę: Otwórzmy serca na potrzeby misjonarzy.

 11. Niepokoi mnie „nowy zwyczaj” udziału w pogrzebie bez obecności na Mszy świętej.

 12. Niepokoi także nieobecność Parafian, szczególnie dzieci, na niedzielnej Mszy świętej po siódmym czerwca, kiedy nasz ordynariusz odwołał dyspensę od obowiązku uczestniczenia w Mszy świętej w niedzielę.

 13. Stan konta parafialnego pokazaliśmy w gablotce.