Niedziela XX w ciągu roku – 15.08.2021

 1. W ubiegłą niedzielę zobaczyliśmy nową kratę oddzielającą przedsionek kościoła od głównej nawy. To miał być mój osobisty prezent dla parafii. Ale ponieważ wskutek zmian cen materiałów i usług za wykonanie kraty trzeba było zapłacić nie 11 000, lecz 17 000 zł, poprosiłem Parafian o pomoc. Bóg Zapłać za udzieloną już pomoc. Jeszcze przez dwa tygodnie będzie można tę akcję wspomagać.

 2. Dziś zbieramy tacę na wsparcie naszych katolickich uczelni wrocławskich – Papieskiego Wydziału Teologicznego i Seminarium. Dziś święcimy wianki.

 3. Msze święte w dni powszednie tego tygodnia:
  • w poniedziałek o godz. 18
  • we wtorek o godz. 8
  • w środę o godz. 18
  • w czwartek o godz. 8
  • w piątek o godz. 18
  • w sobotę o godz. 10 i 18

 4. Spowiedź przed nowym rokiem szkolnym można odprawiać codziennie pół godziny przed rozpoczęciem Mszy Świętej.

 5. Kancelaria parafialna będzie czynna wyjątkowo w piątek od godz. 15 do godz. 16.

 6. W najbliższą sobotę na IV Archidiecezjalnej Pielgrzymce spotkają się w Henrykowie Czciciele Maryi – Wspólnoty Żywego Różańca. Informacje na plakacie w gablotce.

 7. W najbliższą niedzielę podczas Sumy parafia nasza podziękuje Panu Bogu za tegoroczne plony. Niech ta uroczystość ma również w tym roku skromny wymiar. Zamiast wieńców – małe bukiety ze zboża, owoców i warzyw, chleb upieczony w domowych piecach – w Miłoszycach i w Dziuplinie. Te dary umieścimy na balaskach. Pieniędzy na ofiarę za odprawienie Mszy Świętej Dożynkowej proszę nie składać.

 8. Liturgia tego tygodnia:
  • we wtorek wspomnienie świętego Jacka, kapłana
  • w piątek wspomnienie świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • w sobotę wspomnienie świętego papieża Piusa X, patrona wrocławskiego seminarium

 9. Sięgajmy po katolicką prasę.

 10. Zatrudnimy Pana, który latem będzie kosił trawę wokół kościoła, a zimą odgarniał śnieg.