Niedziela XXVIII w ciągu roku – 10.10.2021

 1. Dziękuję za uczczenie dzisiejszego Dnia Papieskiego, także za ofiary, które złożycie wychodząc z kościoła. Jest to nasze coroczne wsparcie ubogiej, chcącej się uczyć, młodzieży.

 2. Dziękuję za pomoc w naturze i pieniądzach, którą w kończącym się tygodniu ofiarowaliśmy seminarium i wydziałowi teologicznemu.
  Jeszcze jutro po raz ostatni będziemy mogli przywieźć dary w naturze. Samochód seminaryjny odbierze nasze dary w połowie tygodnia. Sprawozdanie z akcji w przyszłą niedzielę.


 3. W tym tygodniu Msza święta:
  • w poniedziałek o godz. 8
  • we wtorek o godz. 17
  • w środę o godz. 8
  • w czwartek o godz. 8 i 10
  • w piątek o godz. 17
  • w sobotę o godz. 17

 4. Różaniec codziennie o godz. 17:30.

 5. W czwartek będziemy świętować Dzień Nauczyciela. O godz. 10 rozpocznie się w kościele parafialnym okolicznościowa Msza święta, na którą zapraszamy wszystkich uczących się i pracujących w naszej szkole a także nauczycieli i innych pracowników szkoły będących już na emeryturze.

 6. W piątek na godz. 18 zapraszamy do posprzątania kościoła rodziny Państwa: Gonera, Bejszer, Ochmańskich i Koselskich.

 7. W sobotę o godz. 6 z katedry wrocławskiej wyruszy piesza pielgrzymka do Grobu Świętej Jadwigi w Trzebnicy. Msza święta po zakończeniu pielgrzymki o godz. 16:30 przy ołtarzu polowym trzebnickiego sanktuarium. Zachęcamy do udziału.

 8. W przyszłą niedzielę przez cały dzień będziemy gościć Pana Mieczysława Guzewicza, który podczas Mszy świętych przedstawi wykład na temat „Maryja i Józef – niezwykłe małżeństwo”. Spotka się także z nami o godz. 15 i wtedy będziemy mogli zadawać pytania.. Przyjdźmy i zaprośmy znajomych także spoza parafii.

 9. Liturgia tego tygodnia:
  • w środę wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, kapłana
  • w piątek wspomnienie świętej Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła
  • w sobotę uroczystość świętej Jadwigi Śląskiej, patronki Śląska i naszej archidiecezji, rocznica wyboru Papieża Polaka

 10. Kancelaria będzie czynna w sobotę od godz. 8 do godz. 10.

 11. Korzystajmy z okazji do spowiedzi świętej, by w okresie szczególnej pamięci o zmarłych przyjąć Komunię Świętą i uzyskać dla zmarłych odpust. Karty wypominkowe zostaną dostarczone do domów. Będą także w zakrystii.

 12. Możemy zamawiać flagi, które wywiesimy w dniu 11 listopada.