Niedziela XXVI w ciągu roku – 25.09.2016

1. Bóg Zapłać za udział w Diecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę.

2. Dziś po Mszy świętej dla dzieci odbędzie się w kościele spotkanie z rodzicami dzieci przedkomunijnych.

3. Dziś o godz. 18:40 przy kościele rozpocznie się nadzwyczajne zebranie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszam.

4. Za dwa tygodnie rozpocznie się doroczna akcja pomocy naszemu Seminarium. Prośbę o tę pomoc dla naszej diecezjalnej uczelni skieruję listownie do wszystkich katolickich rodzin parafii.

5. W piątek na godz. 18 zapraszam dzieci z klasy trzeciej z rodzicami. Poświęcę różańce.

6. W sobotę o godz. 17:30 pierwsze Nabożeństwo Różańcowe. Po nabożeństwie Msza święta. I tak będzie w dni powszednie tego miesiąca. W niedziele października różaniec tak, jak w inne niedziele roku – przed sumą, czyli o godz. 11:30.

7. Msze święte w dni powszednie:
    • w poniedziałek o godz. 18
    • we wtorek o godz. 7
    • w środę i czwartek o godz. 18
    • w piątek o godz. 17 i 18
    • w sobotę o godz. 15, 16 i po różańcu.

1. Kancelaria parafialna czynna będzie w sobotę od godz. 8 do godz. 10.

2. W przyszłą niedzielę po sumie zmienimy Tajemnice Różańca Świętego.

3. W przyszłą niedzielę z polecenia Naszego Pasterza zbierzemy pomoc do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech. W związku z tym nie będzie w tym dniu tacy na remont i utrzymanie plebanii.

• we wtorek wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, kapłana
    • w środę wspomnienie świętego Wacława, męczennika
    • w czwartek wspomnienie świętych archaniołów – Michała, Gabriela i Rafała
    • w piątek wspomnienie świętego Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
    • w sobotę wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,

5. O posprzątanie kościoła proszę rodziny Panów: Rudolfa Rasza, Edwarda Kleszyka, Piotra Hubera i Franciszka Budy. Dziękuję za ostatnie sprzątanie.

6. Możemy zamawiać – najlepiej w kancelarii – intencje mszalne na 2017 rok. Szczególnie wcześnie proszę zgłaszać Msze Święte gregoriańskie.