Ogłoszenia

Niedziela XXVII w ciągu roku – 02.10.2016

 1. Dziękuję Parafianom – Panu Józefowi Malitowskiemu i Panu Jerzemu Bielawskiemu za prace nad otwieraniem kościelnych okien. Bóg Zapłać.

 2. Zaczynamy kolejny etap remontu naszego kościoła. Prawa ściana świątyni otrzyma odnowioną elewację. Bóg Zapłać za składane ofiary.


 3. Dziś ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym wskutek trzęsienia ziemi we Włoszech. Bóg Zapłać.

 4. Dzisiaj po Sumie zmiana tajemnic Różańca świętego.

 5. Serdecznie zapraszam do wspólnego odmawiania Różańca:
  • w dni powszednie października o godz. 17:30
  • w niedziele pół godziny przed sumą, czyli o godz. 11:30

 6. Msze święte w tym tygodniu:

  • w poniedziałek i wtorek o godz. 17 i 18
  • w środę o godz. 18
  • w czwartek o godz. 17 i 18
  • w piątek o godz. 7 i 18.
  • w sobotę o godz. 17 i 18

 7. Liturgia tego tygodnia:

  • we wtorek wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu
  • w środę wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

 8. W czwartek w Henrykowie w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym, które jest jedną z najlepszych szkół średnich w naszym województwie, odbędzie się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017.
  Naukę tam rozpoczynają dwaj nasi Parafianie, którzy zaprosili mnie na tę uroczystość. Polecam ich i ich rodziny Waszym modlitwom.


 9. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 8 odwiedziny u chorych, od godz. 16:30 spowiedź pierwszopiątkowa, a po Mszy świętej, na którą zapraszam kandydatów i ministrantów – podpisywanie książeczek pierwszo piątkowych i zbiórka ministrancka.

 10. W sobotę dwie pielgrzymki – Róż Różańcowych do sanktuarium w Bardo i Apostolatu Modlitewnego Margaretka do sanktuarium w Krakowie – Łagiewnikach. Wiem, że nasze Margaretki jadą do Krakowa, prosimy o modlitwę.

 11. Kancelaria parafialna czynna będzie w sobotę od godz. 8 do godz. 10.

 12. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Do specjalnych skarbonek złożymy – jak co roku o tej porze – ofiary na stypendia dla biednej, ale chcącej się kształcić, młodzieży wiejskiej.

 13. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy też tygodniową zbiórkę pomocy dla naszego seminarium. Szczegóły zawarłem w apelu wysłanym każdej rodzinie.

 14. O posprzątanie kościoła proszę rodziny Panów: Jarosława Jasińskiego, Henryka Koguta, Rafała Mazura i Jana Koguta. Bóg Zapłać za poprzednie sprzątanie.

 15. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny zezwolił naszej parafii na ratalne spłacanie pożyczki zaciągniętej w kurii na cele remontowe. Zaczniemy w styczniu 2017. Szczegóły w piśmie umieszczonym w gablotce.