Niedziela XXVIII w ciągu roku – 09.10.2016

1. W ubiegłą niedzielę na apel naszego księdza arcybiskupa złożyliśmy do puszki 830 złotych na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech. Bóg Zapłać za miłosierną wrażliwość.

2. W czwartek 6 października odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Henrykowie. Naukę tam podjęli dwaj nasi parafianie – Paweł Frączak i Gracjan Łupkowski, którzy razem ze swoimi kolegami złożyli ślubowanie na ręce księdza arcybiskupa Józefa Kupnego. Zdjęcia z tej uroczystości można zobaczyć tutaj:
    Henrykow2016_1  Henrykow2016_2

3. Dziękuję za włączenie się w obchody Dnia Papieskiego, za dzisiejsze ofiary, które składacie do specjalnych puszek.

4. Różaniec w październiku:
    • w dni powszednie o godz. 17:30
    • w niedziele o godz. 11:30.

5. Msza święta w tym tygodniu:

• w poniedziałek o godz. 17 i 18
    • we wtorek o godz. 7
    • w środę o godz. 18
    • w czwartek o godz. 17 i 18
    • w piątek o godz. 8 i 18.
    • w sobotę o godz. 18

6. W piątek o godz. 8 Msza święta z okazji Dnia Nauczyciela. Zapraszam nauczycieli (także tych na emeryturze), dzieci, rodziców i wszystkich pracowników szkoły.

7. Kancelaria parafialna czynna będzie w sobotę od godz. 8 do godz. 10.

8. Niebawem otrzymamy kartki wypominkowe. Proszę je czytelnie wypełnić (najlepiej drukowanymi literami), a potem zwrócić, zostawiając w domu górną część kartki z terminami Mszy świętych. Można też, gdy zabraknie miejsca, wypisywać nazwiska i imiona zmarłych na drugiej stronie. Zapraszam i w tym roku rodziny z nowych osiedli do włączenia się do parafialnych modłów wypominkowych.

• w czwartek wspomnienie błogosławionego Honorata Koźmińskiego, kapłana
    • w sobotę wspomnienie świętej Teresy, dziewicy i doktora Kościoła
    • w niedzielę uroczystość świętej Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej.

10. W sobotę o godz. 6 rano wyruszy pielgrzymka z katedry wrocławskiej do Trzebnicy. Szczegóły na afiszu w gablotce.

11. O posprzątanie kościoła proszę rodziny Panów: Mariusza Hummela, Zbigniewa Łupkowskiego i Pawła Czochary. Dziękuję za ostatnie sprzątanie.

12. Rozpoczynamy doroczną akcję pomocy dla naszego seminarium. Bóg zapłać Parafianom, którzy zawsze rozumieją i pomagają.

13. Gdy ustanie deszcz zaczną się prace przy kościele. Uważajmy przechodząc.