XXIX Niedziela zwykła – 22.10.2023

 1. Obchodzimy dzisiaj dwudziestą dziewiątą niedzielę zwykłą.

 2. Z kalendarza liturgicznego:
  • w sobotę święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 3. W dzisiejszą niedzielę zakończone zostają uroczystą Mszą Świętą o godzinie 16:30 w Trzebnicy obchody ku czci Świętej Jadwigi – Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej. Kuria Metropolitalna Wrocławska zaprasza do wzięcia udziału w tych Uroczystościach.

 4. Przeżywamy, nabożeństwami różańcowymi październik miesiąc – poświęcony NMP. Różaniec odmawiany jest codziennie o godz. 17:15, z udziałem dzieci pierwszokomunijnych, rocznicowych i pozostałych w poniedziałki, w środy i czwartki; razem z kandydatami do bierzmowania – w poniedziałki.

 5. W najbliższą niedzielę – ostatnią miesiąca – odbędzie się po mszy o godz. 10:00, katecheza dla Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

 6. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych, na stoliku pod chórem wyłożone są karty wypominkowe, na których należy wypisywać imiona zmarłych. Karty są dostępne także do pobrania tutaj. Nabożeństwa za zmarłych sprawowane będą od 2 do 17 listopada o godz. 17:30 za wyjątkiem niedziel. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone w całości na uregulowanie płatności z wykonawcami dotychczas zrobionych robót na plebanii, za co serdecznie dziękuję.
  Odrębną formą są tzw. Wypominki Roczne, które będą sprawowane w od listopada tego roku do października 2024 roku w każdy ostatni piątek miesiąca w ramach Nabożeństwa do Chrystusa Ukrzyżowanego, po mszy świętej o godz. 18:00. Na stoliku są wyłożone odrębne kartki tych wypominków. Pamiętajmy także o uporządkowaniu grobów swoich najbliższych i dokonywaniu prolongat po upływie 20 lat od czasu pochówków.


 7. Ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, proszę wybranych członków Rady Parafialnej (gospodarczo-ekonomicznej) o nadzwyczajne zebranie w najbliższy wtorek o godz. 19:00, celem omówienia spraw technicznych związanych z tą ważną Uroczystością. W dalszym ciągu oczekujemy na Dekret ustanawiający Radę oraz jej Statut.

 8. Informuję, że w ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy na moją prośbę, stylowy konfesjonał na potrzeby kaplicy cmentarnej od Księdza Dziekana Stanisława Małysy, Proboszcza parafii pw. Św. Wawrzyńca w Wołowie. Konfesjonał został przywieziony i ustawiony w kaplicy. Dziękuję bardzo osobom zaangażowanym w prace stolarskie, przywózkę oraz Darczyńcy, których wspomnijmy w naszych modlitwach. Fotografie konfesjonału i instrumentu organowego są umieszczone w gablocie przy wyjściu z kościoła.

 9. Zachęcam do korzystania z czasopism religijnych, wyłożonych pod chórem.

 10. Dziękuje bardzo za dotychczasowe wsparcie finansowe wraz z robocizną i przekazywaniem materiałów na prace remontowe dolnej kondygnacji plebani jak również osobom dekorującym świątynię. Dziękuję także za zorganizowanie sprzątania kościoła. Przypominam, że skarbonka, umieszczona na filarze pod chórem przeznaczona jest na kwiaty do kościoła.

 11. ROKROCZNA ZBIÓRKA PŁODÓW ZIEMI z przekazaniem na potrzeby kleryków odbędzie się w najbliższą sobotę.
  W Dziuplinie od godziny 9:00 Pan Ryszard Kozłowski, zbierze wystawione przy domach dary oraz dobrowolne ofiary na ten cel.
  W Miłoszycach od poniedziałku do soboty można je przywozić do otwartej stodoły przez bramę wjazdową, a ewentualne ofiary pieniężne składać bezpośrednio u mnie. Zebrane z Dziupliny i z Miłoszyc będą łącznie z darami natury przekazane MWSD we Wrocławiu.


 12. Kancelaria parafialna – sprawy biurowe załatwiane są od poniedziałku do czwartku po mszach wieczornych na plebanii, zaś intencje mszalne po każdej mszy w zakrystii, także i w kancelarii. Sprawy pilne w każdej chwili.

 13. Intencje na rozpoczęty tydzień umieszczone są tutaj i w gablocie w przedsionku kościoła.

 14. Polecając się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, życzmy sobie dobrej niedzieli oraz szczęśliwie rozpoczętego nowego tygodnia, modląc się szczególnie o pokój świecie: ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE…