XXXI Niedziela zwykła – 05.11.2023

 1. Przeżywamy dzisiaj trzydziestą pierwszą zwykłą. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej mszy Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po mszy o godz. 12:00 zmiana Tajemnic Różańcowych.

 2. Z kalendarza liturgicznego:
  • w czwartek Święto poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej w Rzymie
  • w piątek wspomnienie obowiązkowe św. Leona Wielkiego pap. i dK
  • w sobotę wspomnienie obowiązkowe św. Marcina z Tours, bpa – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI; w tym dniu msze święte o godz. 8:00, 10:00 i 18:00 w intencji Ojczyzny
  • w niedzielę rozpoczniemy pierwszy dzień Nowenny z prośbą o uproszenie łask za wstawiennictwem Sługi Bożego – Księdza Aleksandra Zienkiewicza – Duszpasterza Akademickiego – „Wujka”

 3. Serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy zorganizowali przeżycie Uroczystości Wszystkich Świętych w dniu 1 listopada, a przede wszystkim modlącym się gorliwie na naszym cmentarzu za zbawienie tam spoczywających swoich najbliższych oraz uczestnikom liturgii i procesji w dniu Zadusznym 2 listopada. Dziękuje osobom kwestującym oraz zbierającym tacę. W sumie uzyskaliśmy kwotę 9 525, 07 i 4,85 euro. Z tacy 3 298,21 zł, z kwesty 6 226,86zł i 4,84 euro. Pieniądze zostały policzone komisyjnie i przekazane do dyspozycji Rady Parafialnej, która zdecyduje na jaki etap remontu kaplicy zostaną przeznaczone.

 4. Informuje z radością, że posługi zakrystianina (kościelnego) w naszej parafii podjął się Pan Kazimierz Czyżycki, z prośbą o tradycyjne zbieranie tacy jak było i dekorowanie kościoła kwiatami jak dotychczas. Ogarnijmy tę kwestię modlitwą, aby ten zamysł był zgodny z Wolą Bożą i służył na nasz ludzki pożytek. Sprawy gospodarcze będą jeszcze wspólnie dopracowane.

 5. Do dnia 17 listopada przed mszą świętą wieczorną kontynuujemy cykl modlitw wypominkowych, według wybranych przez siebie dni tygodnia za wyjątkiem niedziel. Wypominki bez podania daty oraz z poza parafii będą odczytane w środę 8 listopada.

 6. Od dzisiejszej niedzieli przyjmowane są intencje mszalne na rok 2024. Zachęcam do ich zamawiania w różnych potrzebach.

 7. Zachęcam do korzystania z czasopism religijnych, wyłożonych pod chórem.

 8. ROKROCZNA ZBIÓRKA PŁODÓW ZIEMI wraz ofiarami pieniężnymi w wysokości 1 800zł z całej parafii na potrzeby kleryków zostanie w najbliższym czasie przekazana MWSD we Wrocławiu.

 9. Kancelaria parafialna – sprawy biurowe załatwiane będą w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku po mszach wieczornych. Sprawy pilne w każdej chwili.

 10. Intencje na rozpoczęty tydzień umieszczone są tutaj i w gablocie w przedsionku kościoła.

 11. Polecając się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, życzmy sobie dobrej niedzieli oraz szczęśliwie rozpoczętego nowego tygodnia, modląc się szczególnie o pokój świecie: ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE…