XXXII Niedziela zwykła – 12.11.2023

 1. Przeżywamy dzisiaj trzydziestą drugą zwykłą, rozpoczynając pierwszy dzień Nowenny z prośbą o uproszenie łask za wstawiennictwem Sługi Bożego – Księdza Aleksandra Zienkiewicza – Duszpasterza Akademickiego – „Wujka”.

 2. W najbliższą niedzielę po Ewangelii usłyszymy przesłanie Sługi Bożego odnośnie do sakramentu pokuty i pojednania – spowiedzi. 28 rocznica śmierci przypada 21 listopada. Przez dziewięć dni po odczytaniu Ewangelii odmawiana będzie wspomniana Nowenna.

 3. Z kalendarza liturgicznego:
  • w poniedziałek wspomnienie obowiązkowe Świętych Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski
  • w środę wspomnienie obowiązkowe św. Alberta Wielkiego bpa. i Dk
  • w czwartek Rocznica poświęcenia Archikatedry Wrocławskiej oraz święto NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia
  • w piątek wspomnienie obowiązkowe św. Elżbiety Węgierskiej, zak
  • w sobotę wspomnienie obowiązkowe bl. Karoliny Kózkównej dziew. i m

 4. BLISKI WSCHÓD – XV DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM: W dniu dzisiejszym chciejmy objąć modlitwą i wsparciem chrześcijan na Bliskim Wschodzie. W tym roku towarzyszy hasło: To jest zawsze nasz dom. Szczegóły: https://pkwp.org/bliski-wschod W związku z informacją otrzymaną w ubiegły piątek, w naszym kościele przeprowadzona będzie w nadchodzącą niedzielę zbiórka pieniężna do puszek na ten cel, po mszach świętych. Proszę Radę Parafialną o jej zorganizowanie.

 5. W związku z wczorajszym Dniem Niepodległości, mieszkańcy Dziupliny wraz z organizatorami zapraszają dzisiaj na Koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, rozpoczynający się o godz. 16:00 w tamtejszej świetlicy. Wystąpi Zespół Ostatnie Takie Trio oraz dzieci i młodzież z Dziupliny oraz okolicznych miejscowości.

 6. W dniu 26 listopada o godz. 15:00 w kościele pw. NMP na Piasku we Wrocławiu odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Zespołów Presynodalnych. Szczegóły znajdują się w liście Księdza Arcybiskupa na stronie www archidiecezji. W związku z organizacją spotkania proszę o wzięcie udziału naszego Parafialnego Zespołu Synodalnego.

 7. Wespół z Radą Parafialną zwracamy się z prośbą do dysponentów grobów na naszym cmentarzu parafialnym o segregowanie nieczystości, gdyż jest to nasze dobro wspólne a nie śmietnisko komunalne, na którym obowiązują także zasady segregacji odpadów. Ostatnio w kontenerze pojawiła się nawet metalowa ławka, która z trudnością została wyciągnięta.

 8. Do dnia 17 listopada przed mszą świętą wieczorną kontynuujemy cykl modlitw wypominkowych, według wybranych przez siebie dni tygodnia za wyjątkiem niedziel.

 9. Do końca listopada przyjmujemy chętnych do sakramentu bierzmowania. Po tym terminie odsyłać będziemy do Centrum Duszpasterskiego we Wrocławiu przy ul. Katedralnej 4.

 10. Zachęcam do korzystania z czasopism religijnych wyłożonych pod chórem.

 11. Kancelaria parafialna – sprawy biurowe załatwiane będą w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku po mszach wieczornych. Sprawy pilne w każdej chwili.

 12. Intencje na rozpoczęty tydzień umieszczone są tutaj i w gablocie w przedsionku kościoła.

 13. W ubiegłym tygodniu zmarła nasza parafianka z Miłoszyc śp. Wiktoria Radomańska. Polecajmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać, Panie…

 14. Polecając się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, życzmy sobie dobrej niedzieli oraz szczęśliwie rozpoczętego nowego tygodnia, modląc się szczególnie o pokój świecie: ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE…