XXXIII Niedziela zwykła – 19.11.2023

 1. Spojrzenie Księdza Aleksandra Zienkiewicza na sakrament pokuty – według Księdza Piotra Śmigielskiego.

 2. Przeżywamy dzisiaj trzydziestą trzecią zwykłą.

 3. W ostatni piątek miesiąca (24 listopada) po Mszy świętej wieczornej odprawione zostanie nabożeństwo wypominkowe.

 4. W najbliższą niedzielę – Chrystusa Króla, kończymy Rok Kościelny.

 5. Z kalendarza liturgicznego:
  • w poniedziałek wspomnienie obowiązkowe Św. Rafała Kalinowskiego, kapł.
  • we wtorek wspomnienie obowiązkowe Ofiarowania NMP – 28 rocznica śmieci Sługi Bożego Księdza Aleksandra Zienkiewicza wraz z zakończeniem Nowenny o cud za Jego wstawiennictwem
  • w środę wspomnienie obowiązkowe Św. Cecylii – patronki muzyków i śpiewu kościelnego
  • w piątek wspomnienie obowiązkowe Św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapł. i Towarzyszy

 6. W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy XV DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM: W dniu dzisiejszym wesprzyjmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Po mszach świętych można będzie przed kościołem złożyć do puszek na ten cel, po mszach świętych dobrowolne ofiary pieniężne. „Kto zechce i może, niech wspomoże”.

 7. 26 listopada o godz. 15:00 w kościele pw. NMP na Piasku we Wrocławiu, odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Zespołów Presynodalnych. Szczegóły znajdują się na stronie naszej archidiecezji. W związku z tym, proszę o wzięcie udziału naszego Parafialnego Zespołu Synodalnego. Wstępne spotkanie naszej grupy odbyło się w ubiegły poniedziałek.

 8. Najbliższe zebranie Rady Parafialnej odbędzie się w przyszły piątek 24 listopada, celem omówienia spraw związanych z funkcjonowaniem cmentarza oraz podjęcia Uchwały z tym związanej.

 9. W przyszłą niedzielę – ostatnią miesiąca odbędzie się po mszy świętej katecheza dla Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych oraz zbiorka pieniężna na coroczną budowę nowych kościołów Archidiecezji Wrocławskiej.

 10. Do końca listopada przyjmujemy chętnych do sakramentu bierzmowania. Po tym terminie odsyłać będziemy do Centrum Duszpasterskiego we Wrocławiu przy ul. Katedralnej 4.

 11. Zachęcam do korzystania z czasopism religijnych, wyłożonych pod chórem.

 12. Kancelaria parafialna – sprawy biurowe załatwiane będą w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku po mszach wieczornych. Sprawy pilne w każdej chwili.

 13. Intencje na rozpoczęty tydzień umieszczone są tutaj i w gablocie w przedsionku kościoła.

 14. W ubiegłym tygodniu zmarły nasze parafianki z Miłoszyc śp. Eugenia Michalczyk i śp. Zofia Dziedzic. Polecajmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…

 15. Polecając się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, życzmy sobie dobrej niedzieli oraz szczęśliwie rozpoczętego nowego tygodnia, modląc się szczególnie o pokój świecie: ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE…