Komunikat Wydziału Duszpasterstwa Rodzin – 29.05.2024

Wrocław, dnia 29.05.2024 r.

 

KOMUNIKAT WYDZIAŁU DUSZPASTERSTWA RODZIN
„Podyplomowe Kwalifikacyjne Studia Nauk o Rodzinie”

Papieski Wydział Teologiczny zaprasza na 2-letnie podyplomowe studia z zakresu nauk o rodzinie: „Podyplomowe Kwalifikacyjne Studia Nauk o Rodzinie”.

Studia umożliwiają zdobycie kompetencji i wiedzy z zakresu psychologii rodziny oraz nabycie umiejętności specjalistycznych przydatnych we współpracy z małżeństwami, z rodzicami w wychowaniu dzieci i młodzieży, z młodymi ludźmi  potrzebującymi wsparcia. Po ukończeniu tych studiów uzyskuje się dodatkowo kwalifikacje do pracy w poradniach rodzinnych, a także do prowadzenia przedmiotu „Wychowanie do życia w rodzinie” w szkołach podstawowych i średnich. Absolwenci tego kierunku są merytorycznie przygotowani do współpracy z duszpasterzami jako doradcy życia rodzinnego, także w zakresie prowadzenia przygotowania do sakramentu małżeństwa.

„Podyplomowe Kwalifikacyjne Studia Nauk o Rodzinie” są przeznaczone dla szerokiej grupy słuchaczy, nie tylko dla pedagogów, lekarzy, pielęgniarek i innych grup zawodowych, ale także dla wszystkich osób, którym zależy na odpowiedzialnej i godnej formacji rodziny. Są one również atrakcyjną ofertą dla samych małżonków lub narzeczonych, którzy pragną dodatkowej formacji rodzinnej poza kursami przedmałżeńskimi.

Rekrutacja rozpoczyna się w poniedziałek 27 maja drogą internetowej rejestracji kandydatów na stronie www.pwt.wroc.pl.

Uruchomienie studiów jest uzależnione od odpowiedniej liczby kandydatów.

Do pobrania (PDF):

——————————
KOMUNIKAT KURII METROPOLITALNEJ WROCŁAWSKIEJ
  • Informujemy, że w dniu 31 maja 2024 r. (piątek) urzędy kurialne będą nieczynne.
  • „Dyspensa od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 31 maja 2024” – KOMUNIKAT