Komunikaty Kurii z dnia 07.06.2024

Wrocław, dnia 7.06.2024 r.

 

KOMUNIKATY WYDZIAŁU DUSZPASTERSKIEGO
7.06.2024 r.

 

 1. ZAPROSZENIE: Z okazji 11 ROCZNICY INGRESU J. E. Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego ZAPRASZAMY na uroczystą MSZĘ ŚWIĘTĄ do Katedry Wrocławskiej w sobotę 15 czerwca br. na godz. 11.00.

 2. KONFERENCJA KSIĘŻY DZIEKANÓW: czwartek 20 czerwca 2024 r – czwartek, godz. 10.00 w MWSD we Wrocławiu.  Początek – sala nr 7.

 3. JUTRO: WROCŁAW – SANKTUARIUM NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY OSOBOWICKIEJ. Inauguracja Sanktuarium na Świętym Wzgórzu we Wrocławiu – Osobowicach (ul. Lipska 36) w sobotę 8 czerwca 2024 r. o godz. 15.00. Uroczystości będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Maciej Małyga. PLAKAT wysłałem w komunikatach z dnia 24.05.br.

 4. ROK MODLITWY: Papież Franciszek ogłosił 2024 rok „Rokiem Modlitwy”. Stanowi on bezpośrednie przygotowanie do nadchodzącego Jubileuszu 2025. Jest już dostępna POMOC DUSZPASTERSKA – BROSZURA przygotowana przez Dykasterię ds. Ewangelizacji, która zawiera szereg materiałów i przydatnych narzędzi.

 5. PRZYPOMNIENIE: DOM FORMACJI STAŁEJ w Sulistrowiczkach – KOMUNIKATY. Wikariusz Biskupi ds. Stałej Formacji Kapłanów ks.  Arkadiusz Kruk informuje i zaprasza:
  Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w terminie od 9 do 12 czerwca 2024. Rekolekcje poprowadzi: ojciec Tomasz Grabiec OFMCap. Rozpoczęcie w niedzielę wieczorem (około godziny 20:00).  Więcej informacji można uzyskać pod adresem internetowym:  http://formacja.archidiecezja.wroc.pl/?page_id=98 lub pod numerem telefonu: +48 725 935 827 zgłoszenia oraz pytania można przesyłać również drogą e-mailową na adres: domformacji@gmail.com   W komunikatach z dnia 24.05.br przesłałem FOLDER Domu Formacji Stałej z aktualnymi terminami.
  Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na rekolekcje kapłańskie w Ośrodku rekolekcyjnym w Głębowicach („Garnierówka”), w terminie od 23 do 26 czerwca 2024. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Sławomir Stasiak. Zapisy oraz więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 666 516 956 lub adresem e-mail: garnierowka@wp.pl


 6. PRZED NAMI – WYDARZENIA i PIELGRZYMKI ARCHIDIECEZJALNE:
  ● Pielgrzymka Margartek i Apostolatu Dwunastka do Milicza (parafia św. Anny): sobota 13 lipca 2024 r. PLAKAT wysłałem w komunikatach z dnia 24.05.br.
  ● Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę: 3-10 sierpnia 2024 r.
  ● Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca i Czcicieli Matki Bożej do Henrykowa: sobota 17 sierpnia 2024 r. PLAKAT wysłałem w komunikatach z dnia 29.05.br
  ● Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin, Opiekunów i Przyjaciół do Henrykowa: sobota 24 sierpnia 2024 r. PLAKAT. ZAPROSZENIE. FORMULARZ zgłoszeniowy. – wysłałem w komunikatach z 10.05.br. Można je także pobrać ze strony naszej archidiecezji (z wydziału duszpasterskiego, kolumna po prawej stronie).
  WROCŁAWSKIE DNI DUSZPASTERSKIE (52) organizowane przed Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu odbędą się w dniach 27-28 sierpnia 2024 r. pod hasłem: Panie, naucz nas się modlić (Łk 11,1)
  Procesja ulicami Wrocławia z relikwiami św. Stanisława i Doroty: niedziela – 15 września 2024 r.
  Czuwanie duchowieństwa i wiernych Archidiecezji wrocławskiej na Jasnej Górze: 20 września 2024 r.
  Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Trzebnicy: sobota – 12.10.2024 r.
  Centralne Uroczystości Odpustowe w Trzebnicy:13.10.2024 r. godz. 11.00.
  Dzień Skupienia (I) dla Grup Modlitwy św. Ojca Pio: 26 października 2024 r. (sobota). Parafia pw. Św. Ojca Pio z Pietrelciny, Wrocław – Partynice, ul. Ołtaszyńska 114. Zgłoszenia: partynice@archidiecezja.wroc.pl (parafia, ilość osob).PLAKAT.
  PROSZĘ Czcigodnych Księży Proboszczów o zaplanowanie udziału wiernych (parafii) w w/w wydarzeniach ogólno-diecezjalnych.


 7. PRZED NAMI – wydarzenia ogólnopolskie w najbliższym czasie:
  ●  Ogólnopolskie CZUWANIE dla CZCICIELI i GRUP MODLITWY OJCA PIO. Stygmatycy – żywe ikony męki i zmartwychwstania Chrystusa. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Kraków Łagiewniki sobota, 15 czerwca 2024 rok. SZCZEGÓŁY i PLAKAT wysłałem w komunikatach z dnia 10.05.2024r.
  Ogólnopolska Pielgrzymka w intencji trzeźwości i odnowy moralnej na Jasną Górę: 15/16 czerwca br. PROGRAM. PLAKAT.
  Ogólnopolska PIELGRZYMKA NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW NA JASNA GÓRĘ: 1-2 lipca 2024 r. Nauczycielu co mam czynić? Więcej informacji na temat pielgrzymki znajduje się na stronie: www.duszpasterstwonauczycieli.pl  PLAKAT wysłałem w komunikatach z dnia 10.05.2024 r.


 8. DZIĘKUJĘ za już przesłane informacje. Do końca czerwca można jeszcze dopisać miejsce: Fundacja Adoremus Te Christe, której głównym charyzmatem jest prowadzenie misji i tworzenie kaplic wieczystej adoracji, czyli takich, w których adoracja trwa 24 h przez 7 dni – tworzy ogólnopolską bazę (mapę) kaplic (miejsc) wieczystej adoracji i adoracji dziennej. Fundacja działa we współpracy z Misjonarzami Najświętszej Eucharystii oraz aprobatą Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, a działania podejmuje zawsze za zgodą biskupa ordynariusza danej diecezji. W związku z powyższym proszę Księży Proboszczów o informację zwrotną poprzez wypełnienie FORMULARZA (jeżeli w parafii jest adoracja wieczysta lub całodzienna). Zachęcam także do odwiedzenia stron internetowych: https://adoremustechriste.pl oraz https://venite.adoremustechriste.pl

 9. PROPOZYCJA: MAX FESTIWAL – Jako organizatorzy Max Festiwalu – rekolekcyjnego spotkania skierowanego do Młodych, chcemy Was zaprosić do uczestnictwa w tegorocznych rekolekcjach, które odbędą się w dniach 11 – 15 lipca 2024 roku w Niepokalanowie. Tematem spotkania będzie: „Słucham. Wierzę. Myślę.” Chcemy dotrzeć do jak największego grona osób, które będą mogły skorzystać z tego szczególnego czasu. Max Festiwal to wydarzenie, w trakcie którego chcemy pomóc młodym ludziom spotkać się z żywym Bogiem. Wspomaga nas w tym wszystkim Niepokalana – to Ona jest patronką naszego dzieła. Jest to czas spotkania z Jezusem w Eucharystii, słowie Bożym i adoracji, rozmów i spotkań z rówieśnikami oraz animatorami. W trakcie Max Festiwalu odbywają się koncerty i zabawy, a także spotkania z ciekawymi gośćmi m. in. Aktor Marcin Kwaśny, Marcin Perłowski – dyrektor Centrum Życia i Rodziny czy franciszkański zespół Pokój i Dobro. .  Ich świadectwo może być dla Młodych inspiracją u progu dorosłego życia.
  Zależy nam, by przyciągnąć jak najwięcej młodych serc do Boga przez Niepokalaną – tak, jak chciał tego św. Maksymilian M. Kolbe. Dlatego liczymy na Waszą pomoc – podzielcie się informacją o Max Festiwalu z Waszymi znajomymi, wychowankami, udostępnijcie na portalach społecznościowych, stronie stronie parafii  lub organizujcie wyjazd dla młodzieży, by mogli spędzić czas z Bogiem i rówieśnikami i przekonać się, że wiara ma radosne oblicze.
  W razie pytań odnośnie tego wydarzenia, chętnie udzielimy odpowiedzi. Poniżej znajdują się linki, które pomogą w bliższym zapoznaniu się z Max Festiwalem i naszą działalnością. PLAKAT.
  www.facebook.com/MaxFestiwal
  www.instagram.com/maxfestiwal/
  www.youtube.com/@MaxFestiwal
  Program spotkania: https://maxfestiwal.pl/#podstawowe-info
Ks. Arkadiusz Krziżok
Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego