Komunikaty Kurii z dnia 28.06.2024

Wrocław, dnia 28.06.2024 r.

 

KOMUNIKATY WYDZIAŁU DUSZPASTERSKIEGO
28.06.2024 r.

 

 • PRZYPOMNIENIE: ŚWIĘTOPIETRZE – zbiórka na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego Franciszka. W kontekście zbliżającej się Uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła (29 czerwca) oraz związanej z nią zbiórką na Świętopietrze (Obol św. Piotra), PLAKAT i ULOTKĘ, przesłałem w komunikatach 20.06.br. (ofiary zbieramy do puszek 29 czerwca i wpłacamy bezpośrednio do kasy Kurii lub na konto podstawowe tytułem świętopietrze).

 • POMOC KOŚCIOŁOWI LWOWSKIEMU – od wielu lat Archidiecezja Wrocławska przychodzi z pomocą Kościołowi Lwowskiemu poprzez przyjmowanie intencji mszalnych „ad dantis” do odprawienia. Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki po raz kolejny zwraca się do duchowieństwa diecezjalnego i zakonnego naszej Archidiecezji z prośbą – tak jak w ubiegłych latach – o odprawienie intencji dantis. W związku z powyższym proszę Księży Dziekanów o informację zbiorczą do końca września – ile kapłani w dekanacie (według indywidualnych możliwości) odprawią Mszy św. ad dantis jako pomoc dla Kościoła Lwowskiego. Informację proszę przesłać smsem do mnie osobiście, lub e-mailem duszpasterski@archidiecezja.wroc.pl) o treści: DEKANAT X deklaruje Y Mszy św. dantis.

 • PRZED NAMI – WYDARZENIA i PIELGRZYMKI ARCHIDIECEZJALNE:
  • Pielgrzymka Margartek i Apostolatu Dwunastka do Milicza (parafia św. Anny): sobota – 13 lipca 2024 r. PLAKAT wysłałem w komunikatach z dnia 24.05.br. MODLITWA WIERNYCH – do swobodnego wykorzystania podczas pielgrzymki oraz w parafiach.
  • Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę: 3-10 sierpnia 2024 r.
  • Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca i Czcicieli Matki Bożej do Henrykowa: sobota 17 sierpnia 2024 r. PLAKAT wysłałem w komunikatach z dnia 29.05.br
  • Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin, Opiekunów i Przyjaciół do Henrykowa: sobota 24 sierpnia 2024 r. PLAKAT. ZAPROSZENIE. FORMULARZ zgłoszeniowy. – wysłałem w komunikatach z 10.05.br. Można je także pobrać ze strony naszej archidiecezji (z wydziału duszpasterskiego, kolumna po prawej stronie).
  WROCŁAWSKIE DNI DUSZPASTERSKIE (52) organizowane przed Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu odbędą się w dniach 27-28 sierpnia 2024 r. pod hasłem: Panie, naucz nas się modlić (Łk 11,1). Pierwszy dzień (wtorek, 27.08.) jest dniem o charakterze formacyjnym dla kapłanów. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej PWT.
  Procesja ulicami Wrocławia z relikwiami św. Stanisława i Doroty: niedziela – 15 września 2024 r.
  Czuwanie duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasnej Górze: 20 września 2024 r.
  Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Trzebnicy: sobota – 12.10.2024 r.
  Centralne Uroczystości Odpustowe w Trzebnicy:13.10.2024 r. godz. 11.00.
  Dzień Skupienia (I) dla Grup Modlitwy św. Ojca Pio: 26 października 2024 r. (sobota). Parafia pw. Św. Ojca Pio z Pietrelciny, Wrocław – Partynice, ul. Ołtaszyńska 114. Zgłoszenia: partynice@archidiecezja.wroc.pl (parafia, ilość osob).PLAKAT wysłałem w komunikatach z dnia 7 czerwca.
  PROSZĘ Czcigodnych Księży Proboszczów o zaplanowanie udziału wiernych (parafii) w w/w wydarzeniach ogólno-diecezjalnych.


 • SPOTKANIE MŁODZIEŻY Archidiecezji Wrocławskiej NA ŚLĘŻY. Tegoroczne spotkanie odbędzie się 21 września 2024. Spotkamy się pod hasłem „WracaMY” nawiązującym do tegorocznej Lednicy oraz Festiwalu Życia.
  Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:30 na przełęczy Tąpadła. W planie przewidujemy grę terenową, nabożeństwo ewangelizacyjne, spowiedź świętą, Eucharystię oraz wspólny posiłek. Tradycyjnie ks. Kuba Bartczak zaprosi młodzież na krótki koncert. Organizatorzy proszą, aby każdy uczestnik złożył ofiarę w kwocie 10 zł, przeznaczoną na pokrycie kosztów wydarzenia. Do wszystkich parafii w Archidiecezji Wrocławskiej zostały przekazane plakaty za pośrednictwem Księży Dziekanów. PLAKATZgłaszanie grup poprzez formularz WWW
  W kalendarz przyszłorocznych wydarzeń dla młodzieży warto wpisać 39. Światowy Dzień Młodzieży, który odbędzie się podobnie jak w ubiegłym roku na Hali AWF we Wrocławiu, data: 23 listopada 2024 (sobota). Szczegółowe informacje zostaną podane w nowym roku szkolnym.
  • Zapraszamy do śledzenia na bieżąco działań Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży na nowej stronie internetowej: https://www.ddm.wroclaw.pl/. Posiada ona także ważne informacje dla księży oraz rodziców.


 • PAPIESKI WYDZIAŁ TEOLOGICZNY – REKRUTACJA na nowy rok akademicki (proszę o umieszczenie wiadomości i plakatu na internetowych stronach parafialnych i według możliwości w gablocie): Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu zaprasza na studia teologiczne w nowej odsłonie, z możliwością wybrania interesujących ścieżek uzupełniających główny program. Wśród propozycji znajdują się specjalności:
  – Liturgia-Muzyka-Sztuka,
  – Dziennikarstwo,
  – Teologia PLUS,
  – Katecheza.
  Zdobyte na PWT kompetencje można wykorzystywać w różnych dziedzinach: jako nauczyciel, jako osoba działająca w świecie mediów, kultury i sztuki sakralnej, w poradnictwie rodzinnym i małżeńskim, w fundacjach, instytucjach państwowych i urzędach, w organizacjach parafialnych.
  Warto studiować na PWT, ponieważ Teolog to człowiek o jasno określonej tożsamości, szerokiej wiedzy humanistycznej, zorientowany w procesach dokonujących się w świecie, potrafiący myśleć krytycznie i kreatywnie budować rzeczywistość.
  Aktualnie trwa rekrutacja, dlatego zapraszamy do zainteresowania się ofertą bezpłatnych, dziennych studiów na kierunkach Teologia, Pedagogika i Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna oraz studiami podyplomowymi, wśród których oferujemy: Psychoterapię, Nauki o Rodzinie i studia teologiczne.
  Szczegóły znajdziecie w zakładce Rekrutacja na stronie www.pwt.wroc.pl
  PLAKAT i INFORMACJE wysłałem w komunikatach w dniu 20.06.2024 r.


 • PRZED NAMI – wydarzenia ogólnopolskie:
  Ogólnopolska PIELGRZYMKA NAUCZYCIELI I WYCHOWAWCÓW NA JASNA GÓRĘ: 1-2 lipca 2024 r. Nauczycielu co mam czynić? Więcej informacji na temat pielgrzymki znajduje się na stronie: www.duszpasterstwonauczycieli.pl PLAKAT wysłałem w komunikatach z dnia 10.05.2024 r.
  Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie: 14 września 2024 r. W tym roku Spotkanie odbędzie się pod hasłem: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce. PLAKAT. INFORMACJE. W związku z dużą ilością przyjeżdżających dzieci, aby usprawnić przygotowania organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację (zgłoszenia). Można tego dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy: rycerzykniepokalanej.pl/zapisy


 • PROPOZYCJA: Kapłan naszej Archidiecezji ks. Bartosz Dulęba przygotował aplikację „OREMUS Módlmy się wspólnie” https://pray.oremus-app.pl/ W świecie pełnym wyzwań i trosk, codzienna modlitwa staje się nie tylko źródłem siły, ale również okazją do budowania wspólnoty. Dzięki aplikacji możesz dzielić się swoimi intencjami modlitewnymi, wspierać innych w ich potrzebach modlitewnych i odkrywać spokój na modlitwie. Dołącz do sieci modlitewnej i poczuj, jak modlitwa może przynieść pocieszenie, nadzieję i jedność w naszym codziennym życiu. PLAKAT.
Ks. Arkadiusz Krziżok
Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego