VI Niedziela zwykła – 11.02.2024

  1. Przeżywamy dzisiaj szóstą niedzielę zwykłą, obchodzoną jako Światowy Dzień Chorego – NMP z Lourdes. Z tej racji w naszej parafii, dzisiaj po mszy świętej o godz. 18:00 można będzie przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Zapraszam do przyjęcia sakramentu chorych, którzy odczuwają taką potrzebę.

  2. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu Msze Św. z posypaniem głów popiołem sprawowane będą o godz. 9:00, 12:00 i 18:00. Przypominam o zachowaniu nakazanego postu ilościowego – 3 posiłki w tym jeden do syta, i jakościowego – powstrzymanie się od posiłków mięsnych. Są już do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 20zł oraz baranki z białej czekolady po 10 zł z przeznaczeniem na potrzeby Diecezjalnego Caritas.

  3. W piątki odprawiana będzie Droga Krzyżowa z dziećmi, młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania i dorosłymi o godz. 17:15., podobnie jak Roraty – po Drodze Krzyżowej, można będzie przyjąć komunię świętą dla tych, którzy nie pozostaną na mszy świętej. Proszę katechetów o przygotowywanie rozważań kolejnych stacjach.

  4. APEL Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski O SOLIDARNOŚĆ Z OFIARAMI WOJNY NA UKRAINIE, PO DWÓCH LATACH OD INWAZJI ROSYJSKIEJ: (…) Wojna trwa nadal, dlatego – mimo pewnego zmęczenia tym tematem – solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest tym bardziej potrzebna. Jako Kościół w Polsce pragniemy kontynuować to wielkie dzieło pomocy, dlatego zwracam się z gorącym apelem o nieprzerwaną solidarność z potrzebującymi Ukraińcami. Proszę o zorganizowanie ogólnopolskiej zbiórki pieniężnej we wszystkich parafiach w Polsce, po każdej Mszy Świętej w Środę Popielcową 14 lutego br. Zebrane środki zostaną przekazane, za pośrednictwem Caritas Polska, na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – seniorów, osób z niepełnosprawnością oraz rodzin, które straciły swój dom (…).

  5. Sprawy kancelaryjne od poniedziałku do czwartku załatwiane są po mszach wieczornych w zakrystii bądź kancelarii.

  6. W tym miesiącu zostanie zamontowana nowa krata w kaplicy na cmentarzu. Przypominam, że na ten cel z kwesty i tacy z dnia 1 listopada posiadamy 9500zł. Reszta zostanie dofinansowana z pieniędzy kolędowych przeznaczonych dla parafii. W kaplicy jest już umieszczona część zabytkowego ołtarza, wymagającego renowacji, która będzie przeprowadzona po remoncie wnętrza. Przy bocznym ołtarzu należy składać wypełnione karty dysponentów grobów celem dokończenia inwentaryzacji cmentarza.

  7. Intencje na rozpoczęty tydzień umieszczone są tutaj i w gablocie ogłoszeń.

  8. Polecając się wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, życzmy sobie dobrej niedzieli oraz szczęśliwie rozpoczętego nowego tygodnia, modląc się szczególnie o pokój świecie: ŚWIĘTY MICHALE ARCHANIELE…