Ogłoszenia

Niedziela Chrystusa Króla – 25.11.2018

 1. Dziękuję za piękny koncert patriotyczny w ubiegłą niedzielę, za wysoki poziom wykonania i obecność Parafian oraz gości. Bóg Zapłać.

 2. Dziękuję za obecność na Mszy świętej, modlitwę i życzenia oraz prezenty w dniu moich imienin. Bóg Zapłać.

 3. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu parafii do przyjęcia księdza biskupa Andrzeja, za udział w Mszy świętej wizytacyjnej i spotkaniu z Naszym Pasterzem, za przygotowanie przyjęcia dla księdza biskupa i księży z dekanatu. Bóg Zapłać. Sprawozdanie złożone przez księdza proboszcza księdzu biskupowi, odczytane w miniony piątek, można przeczytać tutaj.

 4. Dziękujemy Panu Bogu i sobie za upływający rok liturgiczny, którego ostatnią niedzielę dziś świętujemy.

 5. W piątek zakończyliśmy listopadowe wypominki.
  Z 289 kartek, na ok. 700 wysłanych, wypominałem z imienia i nazwiska Waszych Bliskich Zmarłych i polecałem Ich Bożemu Miłosierdziu. Dziękuję tym Parafianom, szczególnie z nowych osiedli, za włączenie się w to modlitewne grono. Dziękuję za udział w Mszach świętych wypominkowych, za przyjmowanie Komunii Świętej za zmarłych. Wypominki roczne potrwają do października 2019.


 6. Dziś w całej naszej archidiecezji zbieramy do puszki ofiary na budowę nowych kościołów i remonty już istniejących.

 7. Msza święta w dni powszednie tego tygodnia:
  • w poniedziałek o godz. 18
  • we wtorek o godz. 6:30
  • w środę i czwartek o godz. 18
  • w piątek i sobotę o godz. 17 i 18

 8. W przyszłą niedzielę zaczniemy adwentowe rekolekcje, które poprowadzi Redemptorysta z Torunia – Ojciec Wojciech Zagrodzki. Plan tych świętych ćwiczeń dociera do naszych domów z opłatkami na stół wigilijny. Jak co roku bardzo proszę o pomoc w godnym przyjęciu księdza rekolekcjonisty i spowiedników. Proszę o pomoc w dostarczeniu opłatków na Osiedle Przylesie.

 9. Taca z pierwszej niedzieli grudnia przeznaczona będzie na utrzymanie i remont plebanii.

 10. Liturgia tego tygodnia:
  • w piątek święto świętego Andrzeja Apostoła

 11. O posprzątanie kościoła proszę rodziny: Pana Michała Leheńkiego, Pani Zofii Leheńkiej, Pana Piotra Juzwyszyna i Pana Mariusza Wojtaczki. Bóg Zapłać za ostatnie sprzątanie.

 12. W sobotę kancelaria parafialna czynna będzie od godz. 8 do godz. 9.

 13. Włączamy ogrzewanie kościoła, gdy temperatura powietrza spada, czynimy też to w dni powszednie.

 14. W gablotce zestawienie przychodów i wydatków w listopadzie 2018.