Ogłoszenia

Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego – Uroczystość Świętej Rodziny – 30.12.2018

 1. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 18 Msza święta dziękczynna za wszystkie łaski otrzymane w tym roku wraz ze sprawozdaniem duszpasterskim. Sprawozdanie finansowe, które sporządziła nasza pani księgowa już zostało wywieszone w gablotce.

 2. We wtorek Nowy Rok. Msze święte jak w niedzielę.

 3. Msza święta w dni powszednie:
  • w poniedziałek (Sylwester) o godz. 18
  • we wtorek (Nowy Rok) o godz. 8, 10, 12 i 18
  • w środę, czwartek i piątek o godz. 7 w kaplicy klasztoru Sióstr
  • w sobotę o godz. 18. (w kościele)

 4. We wtorek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

 5. W pierwszy piątek stycznia od godz. 6 w klasztorze będzie okazja do spowiedzi, o godz. 7 Msza święta i podpisywanie legitymacji pierwszo-piątkowych.
  W tym dniu nie będzie odwiedzin chorych, których w grudniu odwiedziliśmy dwa razy. Następne odwiedziny u chorych w pierwszy piątek lutego.
  W niedzielę Objawienie Pańskie, Trzech Króli. Błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. Zbiórka do puszek na potrzeby Misji Świętych. O godz. 13 spod kościoła pw. św. Stanisława w Laskowicach wyruszy Orszak Trzech Króli do kościoła pw. św. Maksymiliana na Osiedlu. Organizatorzy zapraszają.


 6. Plan kolędy dostępny jest tutaj i w gablotce.
  Proszę o samochód na kolędę. Możemy podczas kolędy zamawiać intencje mszalne i wpłacać na remont kościoła i plebanii. Jeśli nie ma nas w domu w dniu kolędy, a chcemy przyjąć kapłana w innym czasie, zaproponujmy telefonicznie dzień i godzinę. Przychodźmy na Mszę świętą poranną w dniu kolędy.


 7. O posprzątanie kościoła proszę rodziny: Artura Dądy, Andrzeja Laszkowskiego, Bogdana Drożaka i Zygmunta Pachoła. Dziękuję za ostatnie sprzątanie.